Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekonom pod patronatem Biura Podróży Rainbow

Czwartek, 7 czerwca 2018, 15:06
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2018, 8:15
Autor: Lilianna Rzepka
Jelenia Góra: Ekonom pod patronatem Biura Podróży  Rainbow
Fot. Marcin Mędoń
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość z okazji podpisania umowy patronackiej między Biurem Podróży Rainbow i ZSET oraz podsumowanie działań szkoły w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”.

Ważny punkt programu stanowiło podziękowanie pracodawcom z branży turystycznej za dotychczasową efektywną współpracę. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych uczą się od najlepszych. Uczniowie korzystają bowiem z wieloletniego doświadczenia organizatorów turystyki w regionie i z życzliwości opiekunów praktyk. Podczas uroczystości podkreślono duże znaczenie lokalnych biur podróży i systemu informacji turystycznej w realizacji kształcenia praktycznego na wysokim poziomie. Podziękowano przedstawicielom branży turystycznej za owocną współpracę i miłą atmosferę,

Dwa lata temu szkoła nawiązała współpracę z biurem podróży Rainbow w zakresie szkolenia młodzieży na animatorów czasu wolnego. Teraz podpisano umowę o objęciu patronatem klasy pierwszej w technikum obsługi turystycznej o specjalności animator czasu wolnego. Jest to profesja dla osób uwielbiających podróże i odkrywanie nowych miejsc, kochających pracę z ludźmi, pragnących połączyć pasję z pracą zawodową, ceniących kontakty międzynarodowe.

W praktyce oznacza to przede wszystkim dostęp uczniów do profesjonalnych kursów, szkoleń, zajęć tematycznych i językowych. Współpraca umożliwi młodym ludziom zdobycie wykształcenia zgodnie z nowoczesnymi trendami w turystyce, a tym samym dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy. Partnerstwo realizowane poprzez fachowe zajęcia animacyjne, wycieczki studyjne i kursy zagraniczne jest szansą dla młodzieży na zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto Biuro podróży Rainbow szukając specjalistów animacji czasu wolnego w pierwszej kolejności prowadzi rekrutację wśród uczniów kierunku technik obsługi turystycznej.

Kolejnym punktem programu uroczystości było podsumowanie działań szkoły w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Szkoła jest aktywna w środowisku lokalnym, chętnie podejmuje nowe wyzwania, zatrudnia nauczycieli otwartych na innowacje w nauczaniu. Inicjuje przedsięwzięcia i projekty. Jednym z takich przedsięwzięć jest projekt „Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie”. Projekt trwa od 2009 r. i swoim zasięgiem obejmuje uczniów z jeleniogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest poznanie przez uczniów nie tylko historii i teraźniejszości miasta Jelenia Góra, regionu, atrakcji turystycznych, ale także odwiedziny w instytucjach kultury, poznanie twórców regionalnych i ich dzieł. Najliczniej w projekcie uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group