• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 22:36
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6827
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ekologicznie w jeleniogórskim Mechaniku

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 marca 2016, 12:00
Aktualizacja: 12:04
Autor: Org
Fot. Archiwum Szkoły
W ramach projektu „Jeleniogórska Edukacja dla Odnawialnych Źródeł Energii” w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” odbyły się tematyczne konkursy dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Konkurs plastyczny pt. „CZYSTE POWIETRZE W OCZACH DZIECKA” skierowany był dla uczniów szkół podstawowych powiatu jeleniogórskiego. Założeniem było wzbudzenie świadomości o proekologicznych sposobach ogrzewania gwarantujących poprawę jakości powietrza. Natomiast konkurs wiedzy „NOWA MISJA TO NISKA EMISJA” był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Składał się z pisemnego testu zawierającego 30 pytań.

Celem było poszerzenie wiedzy w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką powinna odgrywać energia oparta na odnawialnych źródłach, a także zapoznanie uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczeń powietrza w Polsce, głównie dotyczących niskich emisji.

W konkursach wzięły udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 13 w Jeleniej Górze, a także: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Gimnazjum przy ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Uczestnicy, kibicujący koledzy oraz zaproszeni goście mogli też zwiedzić szkołę, zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz z wyposażeniem nowoczesnych pracowni OZE.

Wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się naprawdę dobrym przygotowaniem merytorycznym i dopiero ostra rywalizacja wyłoniła tych najlepszych.

Wyniki konkursu plastycznego:
I miejsce - Kamil Kalinowski - Szkoła Podstawowa nr 10
II miejsce - Andrzej Feszler - Szkoła Podstawowa nr 7
III miejsce - Julia Nowicka - Szkoła Podstawowa nr 11

Wyniki konkursu wiedzy:
I miejsce – Natalia Zwolak z Gimnazjum nr 4
II miejsce – Jagoda Łukasiewicz z Gimnazjum nr 1
III miejsce – Antonina Horczuk z Gimnazjum przy ZSO nr 1.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci tabletów i sprzętu elektronicznego, które zostały kupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~asasselloZ 6-03-2016 20:12
brawo, znów aktywny ZST Mechanik!
~Ja 6-03-2016 20:44
Brawo znów aktywny Mechanik, bo....?zaczęła się promocja szkół. A gdzie był Mechanik od września, jakiś nie przypominał sobie żeby jakieś ważnie działania miały tam miejsce. Była mowa jedynie o przystanku dla uczniów Mechanika, którzy bidusie nie mają godnego miejsca do czekania na autobus. Jakby to niem dotyczyło pozostałych uczniów jeleniogórskiej szkół. Bez przesady z tym Mechanikem
~uczeń17 7-03-2016 7:49
Głupoty pitolisz. Ileż to razy ludzie pisali posty w stylu "znów Mechanik" - tyle razy o nich pisali - bo było o czym. O innych placówkach oświatowych nic nie wspomniano w międzyczasie. Mechanik ma najlepszy nabór w Jeleniej i to pewnie niektórych bardzo boli ...
~Ola 7-03-2016 18:28
Gratulacje dla organizatorów za organizację i fajne nagrody dla uczniów z innych szkół, A nie dla siebie. Więcej takich konkursów organizowanych przez innych, a nie tylko narzekanie na nie wiadomo co. Pozdrowienia..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group