Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6560
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ekologiczna zabawa pod Chojnikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 września 2018, 8:11
Aktualizacja: Środa, 12 września 2018, 11:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbył się Piknik pod Chojnikiem, organizowany przez Karkonoski Park Narodowy. Było mnóstwo atrakcji, które łączyły zabawę z edukacją ekologiczną.

Piknik był skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale mile widziani byli wszyscy mieszkańcy Sobieszowa, Jagniątkowa i pozostałych części Jeleniej Góry oraz okolic.

- Poprzez kontakt z naszymi pracownikami i atrakcje edukacyjne możemy się uczyć nawet skomplikowanych zagadnień przyrodniczych, aby lepiej rozumieć ten świat i właściwie z niego korzystać - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, który podkreślił rolę edukacji w ochronie środowiska. - Myślimy globalnie, działamy lokalnie - dodał dyrektor.

W trakcie imprezy można było skorzystać z przejażdżki konnej, jazdy na quadzie, labiryntu z kartonów, fotościanki karkonoskiej, spotkań z zielarzem, stoisk z produktami regionalnymi i słodkimi wypiekami. Były też występy uczniów z sobieszowskich placówek oświatowych, a także wycieczka edukacyjna wokół Chojnika, zwiedzanie ogrodu edukacyjnego przy Dolnośląskim Zarządzie Parków Krajobrazowych czy spektakl Zdrojowego Teatru Animacji pt. "Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci". Dodatkowo można było skorzystać z wielu innych atrakcji i warsztatów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Tosia 11 11-09-2018 10:50
Szkoda, że Autor powyższej informacji bardziej się nie wysilił. Ważne z pkt widzenia lokalnej społeczności Sobieszowa było zaangażowanie się w realizację ekopikniku Zespołu Aktywności Spolecznej. Była też Małgorzata Lutowska autorka książek o naszym regionie. Panie Przemku, na przyszłość przydałoby się więcej staranności i zaangażowania w lokalne relacje. To przecież buduje świadomość.
~czesio 11-09-2018 11:01
"Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej" - czyli wąska dróżka donikąd, budynek dla kierownika i parking.
~do czesio 11-09-2018 19:35
szanowny narzekaczu - Taką nazwę nadała Unia Europejka a potocznie mieszkańcy nazywają to trasy lub pod lasek :)Budynek służy dzieciom z SP 15 i zawodnikom MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Parking jest darmowy. W sobotę w czasie odbywających się zawodów nie było miejsca, gdzie zaparkować i tak jest zawsze , gdy odbywają się tu zawody i pikniki. ( średnio co tydzień) .Ta dróżka służy dzieciom i młodzieży do treningów i są efekty. W tą sobotę klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach na Nartorolkach a zawodnicy złote medale .
~czesio 12-09-2018 9:31
do: ~do czesio (19:35)
Ta dróżka służy głównie mamuśkom z wózkami i emerytom do spacerów.
~do tosia 11-09-2018 19:45
Głównym organizatorem pikniku był Karkonoski Park Narodowy . Organizację miejscowe MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, Zespół Aktywności Społecznej , Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa i MDK Muflon wspierały tą imprezę . Jest napisane co było na pikniku i są dodane też zdjęcia. Ponadto w tym samym czasie i miejscu odbywały się równolegle dwie imprezy .
~do 9:31 12-09-2018 13:13
Masz rację ale o to pretensja do Pana Prezydenta i jego służb , bo taki regulamin ustalili. Jak można było wyrazić zgodę , by po trasach poruszały się osoby z wózkami, starsze i z pieskami . To nie jest spacerniak , czy molo tylko ścieżka do uprawiania sportów . Sama nazwa mówi Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej. Ja sam korzystając z tych ścieżek wkurzam się , że nie mogę przejechać, bo środkiem maszerują mama lub tato z wózkiem i z boku na długiej smyczy prowadzi pieska i nie raz musiałem omijać takie towarzystwo lądując na łące :( Ciekawe , czy jak projektowano i przyjęto do realizacji projekt , to w założeniach miał on być stricte pod sport , czy służyć jako spacerniak ?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group