Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9299
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologiczna zabawa pod Chojnikiem

Wtorek, 11 września 2018, 8:11
Aktualizacja: Środa, 12 września 2018, 11:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ekologiczna zabawa pod Chojnikiem
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbył się Piknik pod Chojnikiem, organizowany przez Karkonoski Park Narodowy. Było mnóstwo atrakcji, które łączyły zabawę z edukacją ekologiczną.

Piknik był skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale mile widziani byli wszyscy mieszkańcy Sobieszowa, Jagniątkowa i pozostałych części Jeleniej Góry oraz okolic.

- Poprzez kontakt z naszymi pracownikami i atrakcje edukacyjne możemy się uczyć nawet skomplikowanych zagadnień przyrodniczych, aby lepiej rozumieć ten świat i właściwie z niego korzystać - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, który podkreślił rolę edukacji w ochronie środowiska. - Myślimy globalnie, działamy lokalnie - dodał dyrektor.

W trakcie imprezy można było skorzystać z przejażdżki konnej, jazdy na quadzie, labiryntu z kartonów, fotościanki karkonoskiej, spotkań z zielarzem, stoisk z produktami regionalnymi i słodkimi wypiekami. Były też występy uczniów z sobieszowskich placówek oświatowych, a także wycieczka edukacyjna wokół Chojnika, zwiedzanie ogrodu edukacyjnego przy Dolnośląskim Zarządzie Parków Krajobrazowych czy spektakl Zdrojowego Teatru Animacji pt. "Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci". Dodatkowo można było skorzystać z wielu innych atrakcji i warsztatów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group