Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8496
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławiec: Ekologiczna bomba w bolesławieckiej firmie

Piątek, 15 stycznia 2021, 7:03
Autor: WAC
Bolesławiec: Ekologiczna bomba w bolesławieckiej firmie
Fot. policja
Sto kilkadziesiąt pojemników i beczek z substancjami stwarzającymi zagrożenie dla środowiska przechowywał na terenie swojej firmy 47 – letni mężczyzna z Bolesławca.

Dolnośląscy policjanci ustalili miejsce, w którym gromadzone były bez stosownych zezwoleń różnego rodzaju odpady. Na miejscu okazało się, że podejrzany na czterech naczepach pojazdów ciężarowych oraz bezpośrednio na ziemi przechowywał łącznie 177 pojemników typu mauzer i stalowych beczek, z których część była rozszczelniona. Zawierały one ponad 110 tysięcy litrów produktów płynnych, półpłynnych i stałych w postaci rozpuszczalników, farb, żywic i lakierów. W związku z ujawnieniem niebezpiecznych substancji mogących spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza, powierzchni ziemi lub zniszczenia w świecie roślinnym albo zwierzęcym na miejscu prowadzili także badania pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Policjanci prowadzący w tej sprawie czynności zatrzymali 47-letniego mężczyznę, właściciela firmy, na terenie której ujawnione zostały niebezpieczne substancje, przechowywane bez stosownych decyzji - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z policji dolnośląskiej. - Jest on podejrzany o transport i składowanie substancji mogących zagrażać życiu, zdrowiu i środowisku. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, sprawdzając między innymi źródło pochodzenia niebezpiecznych substancji oraz to, gdzie miały one trafić.

Twoja reakcja na artykuł?

1
1%
Cieszy
5
5%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
15
15%
Złości
78
77%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
407
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group