Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Egzamin z solidarności z uchodźcami zdany

Wtorek, 15 marca 2022, 7:04
Autor: WAC
Karpacz: Egzamin z solidarności z uchodźcami zdany
Fot. WAC
Mieszkańcy Karpacza chcą, aby 100 tysięcy złotych jakie w tegorocznym budżecie miasta zostały zapisane na realizację zadań z budżetu obywatelskiego zostały przekazane na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Przypomnijmy. Do tegorocznego budżetu obywatelskiego Karpacza zgłoszono sześć zadań, z których trzy pozytywnie przeszły weryfikację formalną. Były to: „Przystanek Kultura” - wyposażenie powstającego Centrum Kultury Karpacza, integracja sportowa mieszkańców Karpacza oraz „Akcja Defibrylacja” - czyli zakup pięciu defibrylatorów, które miałyby zostać umieszczone w miejscach użyteczności publicznej w mieście. Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego wyboru projektu do realizacji karpaczanie mieli dokonać podczas czterech spotkań informacyjnych, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w różnych rejonach miasta.

Po przeliczeniu ważnych kart do głosowania okazało się, że formalnie największe poparcie uzyskał projekt integracji sportowej mieszkańców miasta – informuje burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Jednak większość obecnych na spotkaniach zdecydowała się oddać głos nieważny tym samym popierając naszą koncepcję aby pieniądze, które zarezerwowano na realizację zadań z budżetu obywatelskiego przeznaczyć na pomoc uchodźcom, którzy trafili do naszego miasta. Jestem zbudowany postawą mieszkańców Karpacza, którzy celująco zdali egzamin z solidarności i pokazali, że chcą wspierać potrzebujących. Budżet obywatelski okazał się rzeczywiście obywatelski. Teraz liczę, że za ich głosem pójdą radni, którzy podejmą w tej sprawie odpowiednią uchwałę.

Twoja reakcja na artykuł?

32
76%
Cieszy
4
10%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group