Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3812
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Dzisiaj w Szklarskiej Porębie wieczór poświęcony Hauptmannowi

Piątek, 14 września 2012, 9:01
Aktualizacja: 9:07
Autor: tau
Szklarska Poręba: Dzisiaj w Szklarskiej Porębie wieczór poświęcony Hauptmannowi
Fot. Archiwum Organizatora
Z okazji 150 rocznicy urodzin Gerharta Hauptmanna i setnej rocznicy wręczenia pisarzowi Nagrody Nobla, dzisiaj (14 września) w godz. 17:00 – 20:00 w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów przy Muzeum Karkonoskim znajdującym się przy ul. 11 Listopada 23 w Szklarskiej Porębie, odbędzie się Jubileusz Gerharta Hauptmanna.

W programie jest wernisaż wystawy „Gerhart Hauptmann i Karkonosze”, przygotowanej przez Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie przy współudziale Domu Hauptmannnów w Szklarskiej Porębie, rozstrzygnięcie konkursu na tłumaczenie wiersza „Das Riesengebirge” Gerharta Hauptmanna. Także kącik poetycki, czyli deklamacja wierszy Gerharta Hauptmanna poświęconych Karkonoszom - w tym wierszy nagrodzonych w konkursie poetyckim. Będzie rozmowa o Hauptmannie z udziałem prof. A. Mańko – Matysiak z Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Krzysztofa A. Kuczyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego, którą poprowadzi dr. Przemysław Wiater.

Planowany jest również plenerowy poczęstunek dla uczestników uroczystości oraz spacer w pięknym plenerze parku, otaczającego Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group