Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 6693
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzisiaj kolejny spacer kobiet. Nowa trasa!

Piątek, 30 października 2020, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Dzisiaj kolejny spacer kobiet. Nowa trasa!
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (30.10) kobiety z Jeleniej Góry i okolic po raz kolejny spotkają się na spacerze, podczas którego wyrażą sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji oraz polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem organizatorzy wyznaczyli nową trasę, więc należy się liczyć z większymi utrudnieniami w ruchu.

W Jeleniej Górze odbywają się największe protesty w regionie. Poniedziałkowy i środowy marsz gromadził od 3 do 4 tysięcy osób, co daje rekordową frekwencję tego typu wydarzeń w stolicy Karkonoszy. Podobne akcje odbywają się w innych miastach regionu - Kamiennej Górze, Gryfowie Śląskim, Zawidowie, Zgorzelcu, Bolesławcu i wielu innych. Z kolei w Legnicy najliczniejszy marsz miał miejsce w środę, kiedy to zebrało się ponad 2 tysiące osób. W mieście nad Kaczawą protesty odbywają się codziennie - wczoraj miał miejsce mniej liczny marsz, z udziałem ponad 200 osób (kilka zdjęć w galerii).

Na dzisiaj (30.10) zapowiadane są kolejne "spacery wolności" w regionie. Tym razem organizatorzy akcji w Jeleniej Górze zmienili trasę - start zaplanowano w okolic Galerii Sudeckiej i będzie skierowany do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką, czyli miejsca, gdzie poprzednie dwie manifestacje miały swój początek. Rozpoczęcie o godz. 17:00.

Twoja reakcja na artykuł?

65
58%
Cieszy
7
6%
Hahaha
5
4%
Nudzi
2
2%
Smuci
12
11%
Złości
21
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (135)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
1132
- zachować dotychczasowy kompromis
46%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
40%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
7%
- całkowity zakaz aborcji.
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group