Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6004
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dziś aukcja dzieł w ramach Festivalu dell’Arte

Niedziela, 25 sierpnia 2013, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 8:28
Autor: Org
Region: Dziś aukcja dzieł w ramach Festivalu dell’Arte
Fot. Romuald M. Sołdek
Wszystkich wielbicieli sztuk wizualnych i nie tylko zapraszamy w niedzielę, 25 sierpnia do Wojanowa, gdzie do końca tygodnia gości 2 edycja Festivalu dell’Arte. Zwieńczeniem święta sztuki trwającego w Kotlinie Jeleniogórskiej będzie aukcja dzieł sztuki w Pałacu w Wojanowie. Aukcja odbędzie się ostatniego dnia festiwalu o godzinie 14.00.

Licytacja odbędzie się w Sali Wojanowskiej, gdzie zgromadzona zostanie większość dzieł sztuki, z wyjątkiem większych gabarytowo rzeźb, które pozostaną rozstawione na dziedzińcu pałacu. Na aukcji dostępne będą prace polskich i europejskich artystów, których twórczość można podziwiać przez cały tydzień na terenie Wojanowa. Swoje prace przeznaczyli na aukcję m.in. Józef Petruk i Rafał Boettner – Łubowski, których dzieła prezentowane są w Oranżerii, Gianluca Migliorino – autor wystawy sztuki użytkowej mieszczącej się w Sali Balowej Pałacu, czy Antoni Walerych, którego metalowe rzeźby zobaczyć można na pałacowym dziedzińcu.
Oprócz dzieł podarowanych przez goszczących w Wojanowie artystów, na aukcji znajdą się także prace młodych adeptów sztuki, studentów Akademii Sztuk Pięknych. Znajdą się wśród nich grafiki i naczynia ceramiczne.

Również artyści reprezentujący inne dziedziny sztuki zaznaczą swój wkład w festiwalowej aukcji. Poeta Jacek Cygan przeznaczył na licytację swój najnowszy tomik wierszy „Pies w tunelu”. Do zdobycia będą także tomiki Urszuli Kozioł i Ewy Lipskiej a autografami autorek. Dostępne będą także płyty niektórych z muzyków występujących w trakcie festiwalu, z podpisami artystów.

Prawdziwą gratką dla entuzjastów sztuki, w szczególności fotografii będzie również przeznaczone na licytację zdjęcie „Jimmy Rushing” autorstwa Ryszarda Horowitza z cyklu „All that Jazz” sygnowane w ołówku, któremu towarzyszyć będzie książka z innymi fotografiami z tej serii. Swoje zdjęcia na potrzeby aukcji ofiarował także Romuald M. Sołdek.

Na wszystkich zainteresowanych pracami wymienionych, a także wielu innych artystów, czekamy w Wojanowie w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 14.00. Aukcję poprowadzi dyrektor artystyczny festiwali – Michał Maciaszczyk.

Po aukcji, o godzinie 17.00 wystąpi w Sali Wojanowskiej Prague Winde Quintett z gościnnym udziałem Ivana Klansky’ego na fortepianie. Ukoronowaniem dnia, jak i całego tegorocznego festiwalu, będzie natomiast plenerowy koncert Grzegorza Turnaua z zespołem, który odbędzie się na dziedzińcu pałacu w Wojanowie o godzinie 19.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group