Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 6489
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dziś aukcja dzieł w ramach Festivalu dell’Arte

Niedziela, 25 sierpnia 2013, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 8:28
Autor: Org
Region: Dziś aukcja dzieł w ramach Festivalu dell’Arte
Fot. Romuald M. Sołdek
Wszystkich wielbicieli sztuk wizualnych i nie tylko zapraszamy w niedzielę, 25 sierpnia do Wojanowa, gdzie do końca tygodnia gości 2 edycja Festivalu dell’Arte. Zwieńczeniem święta sztuki trwającego w Kotlinie Jeleniogórskiej będzie aukcja dzieł sztuki w Pałacu w Wojanowie. Aukcja odbędzie się ostatniego dnia festiwalu o godzinie 14.00.

Licytacja odbędzie się w Sali Wojanowskiej, gdzie zgromadzona zostanie większość dzieł sztuki, z wyjątkiem większych gabarytowo rzeźb, które pozostaną rozstawione na dziedzińcu pałacu. Na aukcji dostępne będą prace polskich i europejskich artystów, których twórczość można podziwiać przez cały tydzień na terenie Wojanowa. Swoje prace przeznaczyli na aukcję m.in. Józef Petruk i Rafał Boettner – Łubowski, których dzieła prezentowane są w Oranżerii, Gianluca Migliorino – autor wystawy sztuki użytkowej mieszczącej się w Sali Balowej Pałacu, czy Antoni Walerych, którego metalowe rzeźby zobaczyć można na pałacowym dziedzińcu.
Oprócz dzieł podarowanych przez goszczących w Wojanowie artystów, na aukcji znajdą się także prace młodych adeptów sztuki, studentów Akademii Sztuk Pięknych. Znajdą się wśród nich grafiki i naczynia ceramiczne.

Również artyści reprezentujący inne dziedziny sztuki zaznaczą swój wkład w festiwalowej aukcji. Poeta Jacek Cygan przeznaczył na licytację swój najnowszy tomik wierszy „Pies w tunelu”. Do zdobycia będą także tomiki Urszuli Kozioł i Ewy Lipskiej a autografami autorek. Dostępne będą także płyty niektórych z muzyków występujących w trakcie festiwalu, z podpisami artystów.

Prawdziwą gratką dla entuzjastów sztuki, w szczególności fotografii będzie również przeznaczone na licytację zdjęcie „Jimmy Rushing” autorstwa Ryszarda Horowitza z cyklu „All that Jazz” sygnowane w ołówku, któremu towarzyszyć będzie książka z innymi fotografiami z tej serii. Swoje zdjęcia na potrzeby aukcji ofiarował także Romuald M. Sołdek.

Na wszystkich zainteresowanych pracami wymienionych, a także wielu innych artystów, czekamy w Wojanowie w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 14.00. Aukcję poprowadzi dyrektor artystyczny festiwali – Michał Maciaszczyk.

Po aukcji, o godzinie 17.00 wystąpi w Sali Wojanowskiej Prague Winde Quintett z gościnnym udziałem Ivana Klansky’ego na fortepianie. Ukoronowaniem dnia, jak i całego tegorocznego festiwalu, będzie natomiast plenerowy koncert Grzegorza Turnaua z zespołem, który odbędzie się na dziedzińcu pałacu w Wojanowie o godzinie 19.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1762
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group