Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2155
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzikie wysypisko w Jasiowej Dolinie

Wiadomości: Trzcińsko
Poniedziałek, 6 stycznia 2020, 7:00
Aktualizacja: Środa, 8 stycznia 2020, 11:38
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
Zdjęcia przedstawiające dzikie wysypisko śmieci przesłał do naszej redakcji pan Daniel. Wszystko wskazuje, że odpady pochodziły z jednej ze znanych jeleniogórskich firm związanych z branżą motoryzacyjną (dane do wiadomości redakcji).

Na odpady nasz Czytelnik natknął się na polach pomiędzy Trzcińskiem, a Jasiową Doliną. Ktoś wyrzucił w tym miejscu plastikowe opakowania, pojemniki po oleju samochodowym, części z aut, szyby, folie i inne odpady. Wśród śmieci można znaleźć faktury oraz opakowania paczek pochodzące z jednej z jeleniogórskich firm z branży motoryzacyjnej. Dlatego dość proste wydaje się ustalenie, kto w tak bezmyślny sposób próbował pozbyć się motoryzacyjnych śmieci.

Dzikie wysypisko znajduje się na obszarze gminy Mysłakowice, na gruncie prywatnym - informuje zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Dlatego podjęliśmy już działania mające doprowadzić do usunięcia zalegających tam odpadów. W tej sprawie prowadzone jest też postępowanie policyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
11
18%
Złości
38
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~zwykla_baba 6-01-2020 8:07
Dziady kalwaryjskie. Jedyny skuteczny sposób na bezmyślność to kary. Karać, karać i jeszcze raz karać ! ! !
~DarioW 6-01-2020 8:50
do: ~zwykla_baba (8:07)
Kogo? Śmieciarz nie czekał grzecznie na służby, trzeba go wpierw znaleźć.
komentarz usunięty
~zwykla_baba 6-01-2020 18:55
odpowiedź na usunięty komentarz
What ? Co ma piernik do wiatraka 😱
~ 7-01-2020 21:23
do: ~zwykla_baba (8:07)
Dlaczego w Warszawie podwyżka za śmieci będzie od lutego a w Jeleniej Górze jest od września .Już 60 zł.więcej wydarli ode mnie.Zeby tych radnych z Jeleniej szlak trafił.Co za podłe bezczelne draństwo za nasze pieniądze przeciwko nam.
~Gosc 8-01-2020 7:13
do: ~ (21:23)
60zl to ja w tamtym roku placilam. A w raz z podniesiem najniższej krajowej ceny usług rosną. W każdym państwie wywóz śmieci kosztuje. My ciągle myślimy o tym aby za kaucję pkastiki oddawać ale nie o tym , że ta kaucja będzie wysoka.
~Marko polo 6-01-2020 9:31
To jest efekt rewolucji segregacji śmieciowej! Myślicie że jak segregujemy śmierci to nastała rewolucja? Nic bardziej mylnego. Śmieci kiedyś i obecnie segreguje się na wysypisku, wywożone są dalej w jednym kontenerze (śmieciarce) obarczono nas jedynie " urojoną" segregacją aby wyłudzić od nas grube miliony złotych. Gdyby faktycznie segregacja odbywała się już naszych domach, to nie płacilibyśmy za to, jedynie za wywóz jak dawniej.
~Szwagier szwagra 6-01-2020 9:37
do: ~Marko polo (9:31)
Jesteś glupszy niż sie spodziewalem . To nie segreguj smieci tylko spij sobie z nimi . Kolejny i...l ktory mysli ze wszystko idzie do jedbego kotła ...
~marek kanarek 6-01-2020 11:39
do: ~Szwagier szwagra (9:37)
i...lem to nazywaj siebie, albo kogoś ze swojej rodziny, skoro brak ci podstawowej wiedzy! Dziesiątki razy widziałem na własne oczy jak odbierane są śmieci z boksów, wszystko ładowane jest w jeden zbiorczy kontener na śmieciarce, więc jak chcesz pouczać to zacznij od siebie głąbie kapuściany! Na każdym wysypisku pracuje sztab ludzi przy taśmie i tam dopiero dokonuje się tzw "segregacja"! Szkoda że masz oczy w czarnej d...e i nie widzisz co się wokół ciebie dzieje.
~zwykla_baba 6-01-2020 11:51
do: ~marek kanarek (11:39)
Czy Ty nie wiesz, że jedna śmieciarka ma wewnątrz kilka różnych pojemników 🤔
~marek kanarek 6-01-2020 12:13
do: ~zwykla_baba (11:51)
Nie tłumacz mi tego bo wiem co widziałem, a Ty? widziałeś czy tylko przeczytałeś gdzieś co ma w środku śmieciarka? W dodatku rozmawiałem z pracownikami co akurat ładowali owe śmieci na pakę.
~do Szwagier szwagra 6-01-2020 22:27
do: ~Szwagier szwagra (9:37)
Nie przejmuj się tymi bezmózgimi małpami i ich komentarzami. Tak to są i...le co myślą, że wszytko i tak idzie do jednego kotła, bo z powodu braku mózgu nie pojęte im się wydaje, że jak inny i...l do zbiornika na plastiki wyrzuci bio albo inne badziewie, które tam się znaleźć nie może to wtedy nie można już tego zbiornika traktować jako PLASTIKI tylko jako zmieszane i jako zmieszane są wrzucane razem. Resumując moje małpiatki, jak są porządni ludzie którzy segregują i w zbiorniku jest to co przewidziane dla danego zbiornika wtedy odbierane jest prawidłowo, ale że w społeczeństwie wciąż jest sporo i...li, do których nie dociera (nawet pomimo wiszących informacji jakie odpady są dopuszczalne w danym zbiorniku) to wrzucają co popadnie i gdzie popadnie, efekt ? taki zbiornik jest wtedy zbiornikiem z odpadami zmieszanymi. Dodatkowo warto wspomnieć, że i...le nawet jak mają świadomość, że dany odpad NIE KWALIFIKUJE się do wrzucenia do jakiegokolwiek zbiornika (np. baterie, opony samochodowe itp) to i tak wrzuca i...l jeden, bo przecież płaci i ŻĄDA ! A tak nie jest powinien na swój koszt wywieźć to do punktu selektywnej zbiórki odpadów. Inaczej koszty wywozu odpadów np. niebezpiecznych typu baterie trzeba by było znacznie więcej zapłacić. Natomiast i tak co pewien okres realizowane są wywozy tzw. gabarytów, ale to też nie oznacza wywóz wszystkiego co się i...lowi podoba. Tak więc Szwagier nie przejmuj się negatywnymi komentarzami i...li nie dostosowanych do życia w społeczeństwie.
~marek kanarek 7-01-2020 9:54
do: ~do Szwagier szwagra (22:27)
Kto ci płaci za pisanie tych bredni?? ja ci zapłacę więcej jak chcesz, będziesz pisał za to prawdę a nie kłamał jak najęty ok?? Ostatni raz piszę tobie i tobie podobnym tłukom umysłowym: przeczytaj jeszcze raz mój wcześniejszy wpis! Widziałem na własne oczy jak odbywa się wywóz śmieci i rozmawiałem osobiście z pracownikami przy wywózce! Twoje argumenty to stek bzdur, domysłów a może ktoś za tobą stoi aby takimi wywodami dalej nabijać ludzi w trąbę ! Mnie nikt nie przekona bo wiem swoje!
~do marek kanarek 9-01-2020 13:57
do: ~marek kanarek (9:54)
Ja wiem Ciebie nie przekonają że białe jest białe, a czarne jest czarne. Zmień ludzi, z którymi rozmawiasz, bo albo Ty czegoś nie rozumiesz, albo pchają Cię pod górę. Jeśli w ogóle masz podpisaną umową na wywóz odpadów to dokładnie zapoznaj się z nią, a nie podpieraj się argumentami, że rozmawiałem z wujkiem ciotki, syna dziadka. To że firmy od wywozu mają swoje za pazurami to jedno (np. cyklicznie zostawiają syf w boksach na odpady nie zbierając dokładnie tego co wypadnie z pojemnika podczas tego transportowania itp.). Natomiast zasady są jasne, Gdzie i jakie śmieci mają trafiać, a to że trafiłeś ewentualnie na miernoty i patole, która wrzuciła wsio do jednego to powinieneś to nagrać i zgłosić jako nieprawidłowość - tylko przedtem zdób zdjęcie tego pojemnika, aby nie było wątpliwości co do jego zawartości, bo tak mogą się wyłgać i powiedzieć że tam były inne odpady niż przewidziane dla tego pojemnika. I nie wprowadzaj ludzi w błąd, kreując prawo/zasady które nie istnieją. Pokaż mi gdzie masz napisane, że posortowane odpady wsypuje się do jednego zbiornika śmieciarki ? Jak dbasz tak masz - gdybyś interweniował widząc nieprawidłowości, zamiast skrzeczeć tutaj to z pewnością byłoby lepiej. Powtarzam, możliwe że gdzieś takie patologie mają miejsce (z różnych powodów - najczęściej finansowych) i winne są firmy wywozowe - tylko i wyłącznie. Ale z Twojej wypowiedzi wynika, że prawo pozwala im na takie coś - co jest wierutną bzdurą - jak to poprawnie ma działać już pisałem wyżej.
Holender40 6-01-2020 9:32
Zabrać się też za quady i motory które niszczą łąki koło Trzcińska- tereny Natura 2000.
~Don Carlo 6-01-2020 20:08
do: Holender40 (9:32)
Zabrać się też za takich emerytowanych i...lów ! Szlak trafia jak społeczeństwo szczuje na drugiego Polaka - to mamy we krwi. Jedyny naród na świecie ! Twoja porażka mój spokojny sen
~Emerytoman 6-01-2020 22:36
do: ~Don Carlo (20:08)
Czy powiadomienie służb o wykroczeniu czy przestępstwie to szczucie / donosicielstwo ? Jeśli uważasz, że tak to gratuluje małpko. Wobec Twojego toku rozumowania - jak ktoś przyjdzie Ci niszczyć (wykroczenie) albo kraść (przestępstwo) samochód to poczuję się w obowiązku nie "donoszenia" na policję - OK ?
~Don Carlo 6-01-2020 23:08
do: ~Emerytoman (22:36)
Nie to normalne zachowanie Polaka , zarówno w kraju jak i zagranicą . Jeżeli uważasz że tak się powinno robić to osoba na którą donosisz lub szczujesz powinna wiedzieć od kogo , bo w innym przypadku jesteś po prostu - nic nie wartym TCHÓRZEM
~zwykla_baba 7-01-2020 9:38
do: ~Don Carlo (23:08)
Na chamskie porzucanie odpadów gdzie popadnie to trzeba mieć bezczelną odwagę🤦🏻‍♂️ Hihihi !
Holender40 7-01-2020 10:48
do: ~Don Carlo (23:08)
Jak jesteś taki mądry i to Ty niszczysz przyrodę quadem albo motorem, to sam podaj tutaj swoje dane. W każdym cywilizowanym kraju jest normalne że zwraca się uwagę na osoby które łamią prawo, inaczej rządził by chaos.
~Egon 6-01-2020 9:38
Efekt podwyżek za śmieci.
~ 6-01-2020 9:44
Napisac co to za firma moze obroty jej spadna jak ludzie sie diwiedza o wlascicielu ktory to pajac
~Don Carlo 6-01-2020 20:09
do: ~ (9:44)
Nie strasz nie strasz bo się zes....
~xcv 6-01-2020 9:45
a pan daniel jakiś bojaźliwy dlaczego zdjęcia z danymi zamazane ? dlaczego mamy sie bać jakiegoś obsranego rodo a typ może bezkarnie wyrzucać takie toksyczne odpady bez konsekwencji, znając dzielną policję ta umorzy postępowanie bo nikogo za ręke nie złapano a właściciel śmieci się będzie tłumaczył że te mu je ukradli....
~ 6-01-2020 9:57
do: ~xcv (9:45)
To nie pan Daniel tylko redakcja zamazała zdjęcia z danymi.
komentarz usunięty
~zwykla_baba 6-01-2020 10:29
odpowiedź na usunięty komentarz
Pewno, las i natura jest za darmo. Lecz stuknij się w łeb i pomyśl, że przyroda odwdzięczy się Tobie albo po latach Twoim dzieciom, wnukom😘
~ 6-01-2020 9:52
To proponuję przejechać się na byłą żwirownię w Wojanowie. Też pełno podrzuconych śmieci, począwszy od butelek, puszek, starych ubraniach na zużytych oponach skończywszy, masakra.
~(74) 6-01-2020 10:26
Matoly (choć chyba gorsze określenie by tu pasowało) wywoziły śmieci do lasu od dawna. Myślę że obecne podwyżki cen wywozu śmieci i segregacja nie są tego przyczyną. Po prostu w społeczeństwie pełno jest d... i
~ 6-01-2020 10:46
do: ~(74) (10:26)
Niestety, podrzucanie, wyrzucanie śmieci byle gdzie jest w naszym społeczeństwie mocno zakorzenione. Ja regularnie muszę sprzątać przydrożny rów przed swoim domem ze śmieci wyrzucanych z samochodów. Najczęściej są to plastikowe butelki, puszki po napojach i opakowania bo batonikach, ale zdarzają się czasem nawet pieluchy niemowlęce.
~ 6-01-2020 10:30
dowalic po kieszeni i do sondu
~Kleo 7-01-2020 22:38
do: ~ (10:30)
Masz rację, ale co to jest sond?
~Boss 6-01-2020 10:31
Piszę kolejny raz to samo za to wykroczenie na mocy przepisów obowiązujących od 2012 roku można dowalić mandat w wysokości od 5 tysięcy do miliona złotych chodzi o deklarację BDO dotyczącą ewidencji i utylizacji wytwarzanych odpadów to samo tyczy się składowania odpadów nie ma tłumaczenia że teren prywatny na wszystko są przepisy i sankcje ,ludzie to co się dzieje w okolicy to jest żenada wokół dziesiątki budów i prawie nigdzie kontenerów na śmieci gruz bo wszystko ląduje w ziemi albo fundamentach ,prędzej zobaczysz pojemnik na gruz przed blokiem gdzie ktoś robi remont łazienki niż na dużej budowie ,urzędasy nic nie robią to jest niepojęte że stawia się blok trzy piętra i przedstawia fakturę na wywóz jednego dwóch kontenerów odpadów ten kraj jest parodią natworzyli urzędów instytucji i tylko pierdzą w stołki i pieniądze biorą
~zwykla_baba 6-01-2020 10:33
Czytam komentarze i widzę w większości aprobatę d...lizmu śmieciowego 😱 Dziki kraj = dzicy ludzie.
komentarz usunięty
~zwykla_baba 6-01-2020 11:47
odpowiedź na usunięty komentarz
Najlepiej na Twoim podwórku 🤔
~Gość co widział 6-01-2020 10:42
Włoskie sprzedaje się samochody, to włoskie mafijne na śmieci ma się sposoby!
~zwykla_baba 6-01-2020 11:50
do: ~Gość co widział (10:42)
Raczej toruńsko-warszawskie 🤣🤣🤣
~dziki kraj 6-01-2020 12:11
Taki naród,to wysypisko to tylko jedno z wielu w regionie.Podobne znajdziecie pod Szwajcarką,w Grabarowie,Dziwiszowie itd.
komentarz usunięty
~zwykla_baba 6-01-2020 18:53
odpowiedź na usunięty komentarz
Drogie dziecko! Czyżby rodzice Cię nie wychowywali? W szkole nie ma przedmiotu z ochrony środowiska ???
użytkownik facebook 6-01-2020 20:12
urzędy powinny się wziąć i kontrolować wszystkie serwisy samochodowe gdzie wywożą swoje odpady
~Cieplik 6-01-2020 20:26
Ścigać urzędników i rozliczać z ich aktywności,bo za coś w końcu biorą wypłaty,wstyd aby ludzie pokazywali palcami gdzie i co mają robić.
użytkownik facebook 6-01-2020 20:38
Są kraje gdzie w takich przypadkach wszczyna się z urzędu pełne dochodzenie i śledztwo jak wprzypadku przestępstw kryminalnych. Tak też powinno być u nas. Kary za zaśmiecanie powinny byc drakońskie!
~No, tak 6-01-2020 20:42
Skoro w podrzuconych śmieciach są też faktury, to jaki problem obciążyć tego kogoś, kto te śmieci wyrzucił? Drakoński mandat plus opłatę za uprzątnięcie tych śmieci. Tylko drakońskie kary pomogą skutecznie zapobiec temu zjawisku. 500 zł to za takie przewinienie symboliczna kwota. Gdyby dostał np. 5000 lub więcej, zastanowił by się jeden z drugim czy ma to sens.
użytkownik facebook 6-01-2020 20:54
Ja również odkryłam dzikie wysypisko w okolicach hurtowni Eurocash są opony stare fotele i ciągle przybywa śmieci żenada i wstyd
~No, tak 7-01-2020 0:21
do: użytkownik facebook (20:54)
Zgłoś to. Gdyby włodarze zainwestowali w fotopułapki, sprawcy szybko by się odnaleźli, bo ludzie na Facebooku itp. portalach społecznościowych szybko potrafią pomóc w identyfikacji ludzi poszukiwanych. Naprawdę warto!
~Gosc 8-01-2020 7:14
do: użytkownik facebook (20:54)
To czemu Pan tego nie zgłosi.takie rzeczy się zgłasza A nie pisze o tym w komentarzach.
użytkownik facebook 6-01-2020 22:28
Zaczyna się "sortowanie"... Było do przewidzenia 🙄
~kabaret 7-01-2020 19:30
Wstyd. Żenada. Hańba. f...rstwo. Jeśli śmiecisz, jesteś śmieciem 🤮
~` 8-01-2020 20:41
Trzeba natychmiast podnieść stawki za śmieci 4 krotnie. Wymuśić sortowanie. Wszystkie śmieci mają być przed wyrzuceniem umyte i napachnione. Do tego każdy worek ma mieć cenę conajmniej 50 zł i wbudowany czujnik gps. Proponuję także aby każdy kto ma więcej niż jedno dziecko dostawał ulgę w wysokości 4 worków miesięcznie. Tak mi dopomóż buk.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group