Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8531
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzikie kąpielisko w Wojanowie jak śmietnik

Środa, 10 lipca 2013, 7:33
Aktualizacja: 7:53
Autor: Mea
Region: Dzikie kąpielisko w Wojanowie jak śmietnik
Fot. Mea
Tłumy z Jeleniej Góry i okolic oblegają latem brzegi żwirowni w Wojanowie. Mimo zakazu kąpieli, pływa tu i wypoczywa na wodą mnóstwo ludzi. Niestety, niektórzy pozostawiają po sobie góry śmieci. Zbiornik jest pod opieką Polskiego Związku Wędkarskiego.

Kazimierz Skibiński z Jeleniogórskiego Okręgu PZW zna problem śmieci wokół żwirowni nie od dziś. – Wędkarze nie mogą łowić ryb, bo przyjeżdża tu zbyt wiele osób, by się ochłodzić, a przy okazji zostawiają odpady. Od dawna jest tu zakaz kąpieli, bo jest głęboko i niebezpiecznie, ale ludzie nic sobie z tego nie robią – tłumaczył.

- Akwen rzeczywiście należy do naszego związku, ale brzegi już nie. Mimo to, średnio co dwa tygodnie porządkujemy ten teren. Chcemy go wykupić od Gminy Mysłakowice, już wpłaciliśmy zaliczkę za 8 hektarów terenu przy brzegu. W tym roku lub najdalej do końca kwietnia przyszłego roku będziemy właścicielami brzegów. Wtedy możliwe, że teren zostanie ogrodzony, by nie wchodzili na niego letnicy – dodał.

- To fajne miejsce do plażowania. Szkoda, że niektórzy zostawiają po sobie górę śmieci – usłyszeliśmy od plażowiczów. – Zawsze sprzątam po sobie. Papierki czy butelki zbieram do torebki foliowej i wyrzucam w domu – mówiła Malwina Bogdan z Jeleniej Góry, która wraz z koleżankami przyjechały nad żwirownię, żeby się poopalać się.

- To wielkie śmietnisko obok nas wygląda, jakby ktoś tu przywiózł te odpady. Okropny widok – komentowała Joasia Kowalewska również z Jeleniej Góry.

- Nie rozumiem ludzi, którzy zostawiają po sobie taki nieporządek. Przecież wiadomo, że nazajutrz znów się tu przyjedzie, bo nie ma w okolicy plenerowych kąpielisk - dodała Agnieszka Mandelt z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
224
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group