Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8050
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Ziemi – zajęcia w bibliotece pedagogicznej

Sobota, 23 kwietnia 2022, 11:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: Dzień Ziemi – zajęcia w bibliotece pedagogicznej
Fot. BM
Z okazji Światowego Dnia Ziemi – obchodzonego 22 kwietnia – w jeleniogórskiej filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej miały miejsce zajęcia edukacyjne mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o nasze środowisko. W świętowaniu uczestniczyły także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze.

Uczniowie z “Siódemki” mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną pod hasłem “Kochajmy naszą Planetę” oraz wzięli udział w quizie ekologicznym. Dzieci zachęcane były również do wypożyczania książek o tematyce ekologicznej, z których można czerpać wiedzę o Ziemi i o dobrych praktykach, aby wiedzieć jak o nią dbać.

Dzieci dowiedziały się m.in. co to jest recykling, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów, a także dlaczego należy chronić ziemię i jak należy się zachowywać by była zdrowa, czysta i piękna – opowiada Barbara Rdzanek, kierowniczka biblioteki pedagogicznej jeleniogórskiego DODN.

Wiele radości sprawiły dzieciom zagadki dotyczące świata przyrody oraz zabawa ruchowa, podczas której naśladowały zachowania roślin i zwierząt. Na zakończenie najmłodsi obejrzeli film animowany “Bioróżnorodność” z popularnej i znanej serii “Była sobie Ziemia”, z którego dowiedziały się jak ważne jest mądre i odpowiedzialne współżycie człowieka z przyrodą.

Z kolei, w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Międzynarodowego Dnia Języka Angielskiego, które przypadają na dzień 23 kwietnia, uznawanego za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a, biblioteka pedagogiczna zorganizowała konkurs ekologiczno–językowy “Earth Day 2022”, którego zwyciężczynią została Karolina Myslyvets z jeleniogórskiej SP nr 7.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group