Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4432
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Dzień Walentego"

Poniedziałek, 9 marca 2020, 11:55
Aktualizacja: 13:23
Autor: Teatr Norwida
Jelenia Góra: "Dzień Walentego"
Fot. Teatr Norwida
"Dzień Walentego" to, jak wszystkie wymienione, historia miłosna. Co więcej: jak w "Gąsce" mamy do czynienia z trójkątem. Tam byli to dwaj mężczyźni i kobieta – tu na odwrót.

Tym jednak, co sprawia, że "Dzień Walentego" jest utworem naprawdę niezwykłym, są operacje dokonywane przez autora na czasie; czasie, który, zgodnie z przytaczaną w motcie do sztuki myślą arabskiego filozofa z IX wieku - Kory Al Muzaniego - nie istnieje.

Reżyser nie jest jeleniogórzanom obcy. Wraz ze swym autorskim - podróżującym i wielokrotnie nagradzanym - teatrem Sceną Prapremier In Vitro z Lublina pokazywał na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych w roku 2015 przedstawienie "Tata Ma Kota (albo Poczytaj mi Tato)" Szymona Bogacza. Do współpracy przy dramacie Wyrypajewa Łukasz Witt-Michałowski zaprosił artystów, z którymi współpracuje od dawna: scenografia - Elbruzda, muzyka - Max Kowalski, ruch sceniczny - Wojciech Kaproń. A na scenie nie gorzej: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska, Robert Mania i - debiutujący tą rolą, nowy w naszym zespole - Filip Toroński.

Autor: Iwan Wyrypajew
Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski
Scenografia: Elbruzda (Marta Góźdź)
Choreografia: Wojciech Kaproń
Muzyka: Max Kowalski

Występują:
Iwona Lach
Elżbieta Kosecka
Marta Kędziora
Katarzyna Trzeszczkowska
Robert Mania
Filip Toroński

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group