Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5946
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Dziecka z Lego – Nowy Rynek zaprasza

Środa, 24 maja 2017, 14:35
Aktualizacja: 14:40
Autor: N–R
Jelenia Góra: Dzień Dziecka z Lego – Nowy Rynek zaprasza
Fot. Nowy Rynek
W ostatni weekend maja galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze przygotowała wyjątkową gratkę dla małych i dużych fanów Lego. Trzy specjalne strefy tematyczne, warsztaty z instruktorami oraz konkursy czekają na odwiedzających centrum 27 i 28 maja w godzinach 10.00 – 18.00.

Podczas weekendowych spotkań, klienci Nowego Rynku będą mogli odwiedzić trzy strefy Lego, poświęcone kultowym seriom duńskiego producenta klocków. W każdej z nich przewidziano liczne konkursy, w których do wygrania będą oczywiście zestawy Lego.

Najmłodsi na terenie strefy Akademii Rynusia, na I piętrze galerii znajdą Lego Duplo – klocki przeznaczone dla dzieci od 1,5 do 5 lat, pozwalające na kreatywną zabawę, która sprzyja uczeniu się i rozwojowi dziecka. Zestawy Duplo wzmacniają wyobraźnię maluchów, ich wyobraźnię i fantazję. Uczą rozróżniania kolorów, kształtów i rozumienia, czym jest rozmiar i ilość.

Miłośnicy Lego City będą mogli sprawdzić się w tworzeniu miast przyszłości, w strefie eventowej galerii, na poziomie 0. Zabawa tą serią klocków to nie tylko nauka o funkcjonowaniu współczesnych miast, ale także o społecznej roli wybranych zawodów, jak: lekarze, policjanci, strażacy i inżynierowie.

Dla dzieci w wieku szkolnym stworzona zostanie najbardziej zaawansowana strefa – Lego Roboty. Na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu salonu Quoisque z użyciem serii Education będzie można zaprojektować własnego robota i zlecić mu konkretne zadania. Warsztaty z instruktorem pozwolą poznać realne zastosowania wiedzy z matematyki czy fizyki oraz zdobyć podstawowe umiejętności programowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group