Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9686
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: Dzień Dziecka w Wojcieszowie

Czwartek, 6 czerwca 2019, 13:40
Aktualizacja: Piątek, 7 czerwca 2019, 13:24
Autor: Przemek Kaczałko
Wojcieszów: Dzień Dziecka w Wojcieszowie
Fot. użyczone
W piątek, 31 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie dzień dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych rozpoczął się wcześnie rano. Wszystko za sprawą przygotowań do uroczystych obchodów Dnia Dziecka połączonymi z Dniem Otwartym Szkoły i Świętem Patrona Szkoły.
Placówka uczy i wychowuje 42 szczególnych dzieci - tych najbardziej pokrzywdzonych przez los. Uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Właśnie w tym dniu: dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy ośrodka zorganizowali szereg niespodzianek dla swoich podopiecznych. Plac przed budynkiem szkoły z minuty na minutę zmieniał się w zaczarowaną łąkę. „Zakwitały” różnokolorowe kwiaty, przyozdabiane wielobarwnymi balonami. Pomiędzy nimi sprawnie ustawiano stoły i krzesła do spożywania smakołyków. Przyjechał samochód, z którego zdjęto „Byka” na którym dzieci i młodzież będą mogli sprawdzić umiejętności rodeo - relacjonują organizatorzy.
W szybkim tempie powstał „Salon piękności”, gdzie można było pomalować twarz, wykonać tatuaż i zmienić kolor włosów. Obok stanowisko, gdzie odbywał się konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych „Przebić szklany sufit” - w nawiązaniu do Patrona Szkoły, czyli Katarzyny Rogowiec. Z boku już dobiegał zapach waty cukrowej i popcornu. Przed godziną 9.30 na placu pojawili się uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Pani dyrektor powitała ich bardzo serdecznie i przedstawiła program uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili uczniów i nas: przewodniczący Rady Powiatu Złotoryjskiego Pan Łukasz Horodyski, kierownik Wydziału Edukacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Złotoryi Pan Paweł Choczaj, przewodniczący Rady Miasta Wojcieszów Pan Wacław Łuka, członkinie Rady Miasta Wojcieszów oraz Dyrektor MOPS-u w Wojcieszowie Pani Agnieszka Chlebosz - opisują.

Jak zawsze w placówce pojawił się były, długoletni dyrektor - Romuald Łaski. Po krótkich przemówieniach i życzeniach dla wszystkich milusińskich rozpoczęła się impreza. Dzieci i rodziców zabawiały animatorki z teatru „Czerwona Walizka”. Około godziny 10.30 rodzice uczniów i inne zainteresowane osoby udały się na stołówkę, gdzie odbyło się szkolenie nt. „Wspieram swoje niepełnosprawne dziecko - radzę sobie z emocjami” – prowadzone przez panią psycholog Bogusławę Ułanowicz-Pęcherczyk.

Dla zaproszonych gości i rodziców na stołach postawiono pyszne ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Dzieci zajadały ciasto, watę cukrową, popcorn i słodkie lody. Po uśmiechu na twarzach wiedzieliśmy, że bawią się doskonale. Mieli pomalowane twarze, mnóstwo tatuaży na rękach i kolorowe włosy. Zmagali się z bykiem by jak najdłużej utrzymać się w siodle. W powietrzu unosiły się kolorowe bańki mydlane „produkowane” przez dzieci. Jak wszystko co dobre i piękne ma swój koniec. Pożegnaliśmy uczniów, rodziców i zaproszonych gości pysznymi hamburgerami z surówką. A potem pozostała już nam w pamięci impreza z okazji Dnia Dziecka i kilka godzin porządkowania terenu i szkoły. Było warto - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group