Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8428
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziecko pod kołami na Wojska Polskiego

Piątek, 22 stycznia 2010, 16:23
Aktualizacja: Sobota, 23 stycznia 2010, 7:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dziecko pod kołami na Wojska Polskiego
Fot. Angela
Do poważnego wypadku doszło po godzinie 16.00 nieopodal skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. 1 Maja tuż obok przystanku autobusowego MZK. 9 – latek mieszkający przy ulicy Okrzei wracał od kolegi do domu. Śpieszył się do mamy, wtargnął na jezdnię i wpadł pod koła seata. Ze złamaną nogą trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala policja.

Do zdarzenia doszło około godziny 16.20.Wprost pod nadjeżdżający pojazd wbiegł chłopiec w wieku około dziewięciu lat.
Kiedy z jednej strony jezdni samochody stanęły w korku, 9 - latek myślał, że się między nimi "prześlizgnie". Chłopiec nie zauważył jednak pojazdu jadącego po drugiej stronie drogi.

- Dziecko wybiegło zza stojącego w korku z jednej strony ulicy pojazdu wprost pod koła jadącego w stronę Cieplic seata ibizy, którym kierował 25 – letni kierujący. Kierujący nie miał szans wyhamowania. Obecnie ustalamy szczegóły i okoliczności zdarzenia – mówi sierż. sztab. Marcin Drozd z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Kierujący był trzeźwy.

Cały wypadek widział świadek zdarzenia, inny kierujący, który zawiadomił służby ratunkowe.
- Jechałem za panem kierującym seatem i widziałem jak dziecko wybiegło mu zza samochodu wprost pod maskę – mówi Leon Smolczyński. Samochód uderzył w niego, ale z niedużą siłą. Zawiadomiłem pogotowie, przechodzeń pomógł okryć poszkodowanego, żeby się chłopak nie ruszał, bo podejrzewaliśmy, że może mieć coś z kręgosłupem. Zablokowałem ulicę z jednej strony swoim samochodem i do przyjazdu policji kierowałem ruchem.

Przez czas trwania czynności w centrum miasta tworzyły się korki, ale skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ul. 1 Maja i W. Pola było przejezdne. Policja apeluje do pieszych i zmotoryzowanych o szczególną ostrożność. W miejscach gdzie ruch jest spowolniony lub tworzą się korki, piesi próbują przejść między pojazdami, co często kończy się tragicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group