Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3688
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziecięcy „Pchli Targ” w Siedlęcinie

Wiadomości: Region
Niedziela, 27 sierpnia 2017, 4:05
Aktualizacja: 4:19
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Na targu rolnym w Siedlęcinie, oprócz wytwórców, oferujących lokalną żywność z własnych gospodarstw, w sobotę (26.08) pojawili się kolejny raz mali, nowi wystawcy. Specjalnie z myślą o nich, w połączeniu z targiem „Górskie Smaki”, zorganizowano „Pchli Targ” dla najmłodszych.

Co sobotę, z wyjątkiem dni świątecznych, pod Wieżą Książęcą w Siedlęcinie można kupić naturalną żywność, pochodzącą od lokalnych gospodarzy. Ale również można tam kupić zabawki oraz ubrania dziecięce.

Od niedawna, podczas targu rolnego wystawiać mogą się również dzieci. Zorganizowano dla nich towarzyszący dziecięcy „Pchli Targ”. Tak było wczoraj. Pojawiło się kilka kolorowych, dziecięcych stanowisk i grupka wystawców w wieku szkolnym.

– Sprzedajemy głównie zabawki: lalki, misie, gry, których już nie używamy. Mamy także ubrania – opowiadały dwie sprzedające dziewczynki. Na pytanie, czy jest zainteresowanie ich stoiskiem odpowiadają, że tak i udało im się już sprzedać dość dużo rzeczy.

Oprócz lalek i wielu innych przedmiotów przeznaczonych do zabawy, najmłodsi sprzedawali również książki i akcesoria dla domowych zwierząt. I oczywiście mnóstwo innych drobiazgów, których nie sposób wszystkich wymienić. Z pewnością można tam wyszukać coś ciekawego.

- To dobry pomysł, bo u każdego zalega w domu wiele przedmiotów, z których od dawna się nie korzysta, a tym bardziej u dzieci, które wyrastają z ubrań i zabawek. Dla jednych te rzeczy są już zbędne, a innym mogą się przydać. Dużą zaletą jest z pewnością to, że zapłacimy mniej, niż w sklepach oraz możemy znaleźć tam coś, czego już nigdzie nie kupimy – mówili odwiedzający dziecięce stoiska.

Najmłodszych wystawców w Siedlęcinie możemy spotkać w ostatnią sobotę miesiąca. Targ „Górskie Smaki” jest organizowany bez zmian w każdą sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~trader 27-08-2017 10:56
Brawo dzieciaki ,uczcie się jak zarabiać od małego.Tylko uwaga żeby wam smutni panowie z UKSu nie wpadli,bo teraz szukają kasy wszędzie,strach nawet stary kożuch sprzedać na aukcji internetowej ;)
~@^@ 27-08-2017 19:14
Takie targi organizuje prawie każde przedszkole w Niemczech czy szkoła. To dobry pomysł, gdyż rzeczy i zabawki dla dzieci, kupujemy na krótki okres, a lepiej odsprzedać za drobną kwotę niż chomikować.
~Do @^@ 28-08-2017 10:50
Pomysł fantastyczny, to prawda. Mieszkałam w Niemczech i sama sprzedawałam swoje zabawki i odzież na pchlim targu, zresztą tam odbywają się one regularnie i są bardzo popularne. Oprócz tradycyjnych pchlich targów, organizowane są także targi na cele charytatywne, ale u nas takich imprez jest stanowczo za mało :( W Jeleniej Górze mamy tylko targ staroci, który odbywa się raz do roku i to wszystko. W Świnoujściu pchli targ odbywa się od wiosny do późnej jesieni raz na dwa tygodnie. Jest on wprawdzie mały, ale jest. Owszem, mamy jeszcze giełdę w Cieplicach, ale to już nie to samo :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group