Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8112
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Dzieciaki, do rakiet!

Niedziela, 1 lipca 2018, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:25
Autor: WAC
Karpacz: Dzieciaki, do rakiet!
Fot. WAC/Użyczone
Deptak w Karpaczu na kilka godzin zamienił się wczoraj (30.06) w kort tenisowy za sprawą akcji „Dzieciaki do rakiet”, mającej na celu promocję białego sportu.

„Dzieciaki do rakiet”, to realizowana od trzech lat przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy akcja, mająca na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców.

W tym roku Karpacz był pierwszym przystankiem na trasie tenisowej karawany. Kolejnymi będą: Świnoujście Międzyzdroje, Sopot, Władysławowo i Zakopane. Jesienią akcja przeniesie się do szkół, aby tenis mógł pojawiać się na lekcjach wychowania fizycznego.

Podczas akcji w Karpaczu około 200 dzieci pod okiem profesjonalnych trenerów mogło poznać tajniki tenisa. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Gościem sobotniej, tenisowej imprezy była jedna z ambasadorek akcji Urszula Radwańska.

– Tenis to całe moje życie i bardzo się cieszę, jak widzę, że dzieciaki zaczynają grać – mówi U. Radwańska. - Dlatego nie trzeba było mnie długo namawiać, żebym została ambasadorką tej akcji. Tenis rozwija ciało, kształtuje charakter i nawet jeśli te dzieci, które dziś pierwszy raz trzymały w rękach rakietę, nie będą w przyszłości profesjonalistami, to gra w tenisa w tak młodym wieku przyniesie im same korzyści.

Podczas eventu w Karpaczu młodsza z sióstr Radwańskich pozowała do wspólnych zdjęć, rozdała dziesiątki autografów i uczestniczyła w treningach z dziećmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
800
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group