Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5917
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieciaki, do rakiet!

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 1 lipca 2018, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:25
Autor: WAC
Fot. WAC/Użyczone
Deptak w Karpaczu na kilka godzin zamienił się wczoraj (30.06) w kort tenisowy za sprawą akcji „Dzieciaki do rakiet”, mającej na celu promocję białego sportu.

„Dzieciaki do rakiet”, to realizowana od trzech lat przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy akcja, mająca na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców.

W tym roku Karpacz był pierwszym przystankiem na trasie tenisowej karawany. Kolejnymi będą: Świnoujście Międzyzdroje, Sopot, Władysławowo i Zakopane. Jesienią akcja przeniesie się do szkół, aby tenis mógł pojawiać się na lekcjach wychowania fizycznego.

Podczas akcji w Karpaczu około 200 dzieci pod okiem profesjonalnych trenerów mogło poznać tajniki tenisa. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Gościem sobotniej, tenisowej imprezy była jedna z ambasadorek akcji Urszula Radwańska.

– Tenis to całe moje życie i bardzo się cieszę, jak widzę, że dzieciaki zaczynają grać – mówi U. Radwańska. - Dlatego nie trzeba było mnie długo namawiać, żebym została ambasadorką tej akcji. Tenis rozwija ciało, kształtuje charakter i nawet jeśli te dzieci, które dziś pierwszy raz trzymały w rękach rakietę, nie będą w przyszłości profesjonalistami, to gra w tenisa w tak młodym wieku przyniesie im same korzyści.

Podczas eventu w Karpaczu młodsza z sióstr Radwańskich pozowała do wspólnych zdjęć, rozdała dziesiątki autografów i uczestniczyła w treningach z dziećmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-07-2018 13:27
Wspaniała inicjatywa , przydałoby się takie coś też w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group