Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5724
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci w „Trzynastce” o myśliwych wiedzą wiele

Piątek, 29 listopada 2013, 7:50
Aktualizacja: 8:22
Autor: Mea
Jelenia Góra: Dzieci w „Trzynastce” o myśliwych wiedzą wiele
Fot. Archiwum Szkoły
Książki przyrodnicze otrzymali laureaci konkursu plastycznego ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. – Nasi uczniowie malowali obrazki o myśliwych. Konkurs zorganizowany był z okazji 90–lecia Polskiego Związku Łowieckiego – powiedziała Anna Chadży, koordynatorka konkursu i nauczycielka w SP nr 13.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-3. Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Wojciechowska z klasy 2 b, drugie miejsce wywalczyła Maja Nowińska z klasy 3 a, natomiast trzecie miejsce zajął Mateusz Chrzanowski również z klasy 3 a. Czwarte miejsce przyznano Wiktorii Łukomskiej z klasy 3 a, piąte Dominice Lewandowskiej z klasy 3 a oraz szóste Alanowi Żur z klasy 3 b. Nagrody ufundował Polski Związek Łowiecki, a wręczyli je: Marian Klasiński i Wojciech Chadży z PZŁ.

- Uczniowie wykonali swoje prace w różnych technikach. Było malowanie farbami, rysowanie kredkami i wyklejanie. Z myśliwymi współpracujemy już od kilku lat. Wraz z dziećmi jeździmy do tzw. „Jeleniówki” w Chromcu, gdzie łowczy prowadzą zajęcia proekologiczne dla uczniów. Braliśmy już udział w akcji zbierania żołędzi i kasztanów, by w zimie dokarmiać nimi zwierzęta leśne – mówiła Anna Chadży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group