Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7676
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Dzieci o finanasach

Piątek, 18 czerwca 2021, 13:28
Autor: Ewa Fit
Janowice Wielkie: Dzieci o finanasach
Fot. Marzena Pikus
Klasa 1a z janowickiej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz od 1 kwietnia br. uczestniczy w przewidzianym na ponad dwa lata projekcie pn. "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez NBP.

Odpowiedzialna za projekt Marzena Pikus - ucząca również przedsiębiorczości w klasach ósmych mówi, że szkoła, aby wziąć udział w projekcie uczestniczyła w rekrutacji opartej m.in. na wcześniejszym udziale placówki w projektach z zakresu edukacji finansowej oraz odpowiedniego uzasadnienia chęci uczestnictwa w projekcie.

Janowicka podstawówka jest jedną z 45 szkół, które zakwalifikowały się do projektu - dodała. - Dzieci zapoznały się z historią pieniądza, znają branże zawodowe, nieobce jest im tworzenie piramidy finansowej oraz już wiedzą, dlaczego warto oszczędzać.
Niesamowitą przyjemność sprawiła maluchom zabawa w sklep, do której przykładnie się przygotowały. Stworzyły stoiska z towarami, metki z cenami. Radziły sobie doskonale z monetami i banknotami, tworzyły rachunki i wydawały resztę - dodała.

Nauczycielka wspomniała również o konkursie, który polegał na stworzeniu w grupach przez uczniów plakatów promujących oszczędzanie. Pierwszaki mocno zaangażowały się we wszystkie zajęcia twórcze, a praca z finansami rozwijała ich zdolności matematyczne. Projekt kontynuowany będzie we wrześniu br.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group