Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Działo się podczas ferii

Wtorek, 15 lutego 2022, 6:20
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Działo się podczas ferii
Fot. użyczone
Blisko 60 dzieci i młodzieży z Janowic Wielkich i okolicznych wsi wzięło udział w działaniach przygotowanych przez świetlicę wiejską „Rudawy” na tegoroczne niedawno zakończone ferie zimowe. W każdym tygodniu ferii przez pięć dni odbywały się na przemian zajęcia stacjonarne i wycieczki.

Dwukrotnie dzieci odwiedził aktor Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha Paweł Kuźma, który zaprezentował scenki z pacynkami, rozmawiał z uczestnikami spotkania o uzależnieniach, poprowadził warsztaty tworzenia własnych pacynek. Odbyły się również warsztaty wykonywania masek karnawałowych, które dzieci wykorzystały w kolejnym dniu na zabawie karnawałowej. Dwukrotnie zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Pierwsze poprowadziły 12-letnie dziewczynki – Agata, Nikola i Oliwia. Pod ich kierunkiem, w kilku grupach dzieci przygotowywały pyszne czekoladowe muffinki. Drugie warsztaty kulinarne poprowadziły mamy, które uczyły dzieci robienia tradycyjnych, karnawałowych faworków. Z czterech kilogramów mąki powstało kilkaset tych przysmaków.

Jak co roku dzięki życzliwości Jeleniogórskiego Centrum Kultury świetlicowa grupa z Janowic obejrzała filmy: „Chłopiec z chmur” oraz „W 80 dni dookoła świata”. Po kinie w pierwszym tygodniu dzieci poznały zbiory Muzeum Karkonoskiego, a drugim tygodniu przez dwie godziny jeździły na wrotkach w niedawno otwartej wrotkarni.

Przez wiele lat dzieci z naszej świetlicy uczyły się jeździć na łyżwach na lodowisku - mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy "Rudawy". - W tym roku w Jeleniej Górze lodowiska nie działały, zdecydowano więc o wyjeździe na taki obiekt do Świdnicy. Była to bardzo udana wyprawa, lodowisko świetne, więc dzieci były bardzo zadowolone. Na zakończenie ferii 47 dzieci ze świetlicy „Rudawy” pojechało do parku trampolin w Jeleniej Górze. Wyjazdy tak dużej ekipy były możliwe dzięki pomocy rodziców, którzy na każdej wycieczce wspierali pracownika świetlicy.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group