Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 6949
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Działacze PO do Nowoczesnej?

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:01
Aktualizacja: 13:06
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Działacze PO do Nowoczesnej?
Fot. Archiwum
We Wrocławiu odbyła się dzisiaj (25.04) wspólna konferencja prasowa prezydenta tego miasta Rafała Dutkiewicza i Ryszarda Petru. Politycy ogłosili współpracę, a część wrocławskich radnych zmienia barwy polityczne na Nowoczesną.

- Przejście sześciu wrocławskich radnych do Nowoczesnej i stworzenie nowej koalicji okupione były wielogodzinnymi rozmowami, które zakończyły się dzisiaj w nocy. Ja ze spotkania Zarządu Dolnego Śląska do Jeleniej Góry wróciłem dopiero o 2.00. Wygrała koncepcja, by Wrocław utrzymał dotychczasową drogę nowoczesnego rozwoju, by koalicja z Rafałem Dutkiewiczem pozwoliła na stabilne zarządzanie miastem - powiedział Grzegorz Stankiewicz.

- Każde inne rozwiązanie, wynikające z konfliktów wewnątrz PO spowodowałoby upadek koalicji i walkę wewnątrz Rady Miejskiej Wrocławia - dodał jeleniogórski działacz Nowoczesnej.

Czy osoby takie jak Hubert Papaj czy Piotr Miedziński byłyby mile widziane w "N"? - zapytaliśmy.

- Nie chciałbym mówić o konkretnych nazwiskach. Dla naszego miasta i szerzej regionu żadnych zmian nie przewidujemy. Mam obietnicę Sekretarza Generalnego Nowoczesnej Adama Szłapki, że żadnych przyjęć do partii, bez zgody lokalnych środowisk nie będzie. Na razie w naszym mieście udaje się pozyskiwać do Nowoczesnej nowych ludzi, którzy nie mieli wcześniej doświadczeń politycznych. Niestety wielu ludzi jest generalnie zniechęconych do polityki i chętnych do pracy nie ma tak wielu jak kiedyś. Dlatego może się zdarzyć, że będziemy prowadzić rozmowy z wartościowymi osobami z różnych środowisk. Nie jest to jednak żadna zasada czy kierunek działań. Dalej, niezmiennie zachęcam do kontaktu osoby, które nie działały nigdy w polityce, a zainteresowane są działaniami na rzecz Nowoczesnej w Jeleniej Górze i regionie - odpowiedział Grzegorz Stankiewicz.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group