Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7704
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dworzec do wynajęcia

Sobota, 27 czerwca 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dworzec do wynajęcia
Fot. TEJO
Zbliża się rocznica zakończenia prac przy remoncie kapitalnym gmachu dworca głównego w Jeleniej Górze. Imponujący budynek wciąż stoi w znacznej części pusty, bez ciekawej oferty dla podróżnych czekających na przesiadkę.

Zajęta jest tylko hala kasowa i poczekalnia – wszystko urządzone w dawnej poczekalni. Zmniejszenie metrażu na potrzeby właściwe budynkowi miało dać możliwość wynajęcia pozostałej części stacji. To aż 1541 metrów kwadratowych! Na chętnych czeka fragment parteru, całe piętro, strych i piwnice.

Spekulowano o uruchomieniu na dworcu dyskoteki, kawiarni, centrum handlowego i innych zakładów usługowych. Tymczasem zainteresowanych brak. Nic nie dał baner z ogłoszeniem o wynajęciu, a nawet dodatkowa zachęta: obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków! To ostatnie zdanie jest dość kuriozalne, bo jeleniogórski dworzec liczy sobie ponad 120 lat i trudno zaprzeczyć jego zabytkowemu charakterowi.

Nie pomogło także ożywienie na rynku usług kolejowych. W tym sezonie pociągów jest zdecydowanie więcej. Zwiększyła się też liczba pasażerów, którzy dworzec odwiedzają. Turyści zapamiętają stację jako miejsce wyjątkowo ascetyczne: bez baru, restauracji, za to z twardymi krzesłami poczekalni. A spacer w stronę centrum może się skończyć skręceniem kostki na wybojach chodnika ulicy 1 Maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group