Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3397
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dwójka” otwarta na sześcio– i siedmiolatków

Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 8:56
Aktualizacja: 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Dwójka” otwarta na sześcio– i siedmiolatków
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze zaprosiła w sobotę (16.01) rodziców i dzieci, którzy są zainteresowani kształceniem w placówce im. Bolesława Chrobrego od roku szkolnego 2016/2017.

Dla gości sobotniego spotkania w „Dwójce” przygotowano wiele atrakcji. Po oficjalnym rozpoczęciu przez dyrektorkę szkoły Beatę Kozyrę i przekazaniu informacji dotyczących zasad naboru, uczniowie SP 2 wraz z nauczycielami pokazywali, czego można się nauczyć w ich szkole, zachęcając do wyboru placówki przy ul. Armii Krajowej 8.

Wśród atrakcji przygotowano m.in. pokazy artystyczne, zajęcia sportowe, gry i zabawy wszelkiego typu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również eksperymenty przyrodnicze oraz zabawy kulinarne.

- Jest to dzień otwarty skierowany do rodziców i dzieci, aby mogli zobaczyć bazę szkoły, wyposażenie, jak szkoła wygląda od wewnątrz, a przy okazji zobaczyć własne dziecko w praktycznym działaniu. Organizujemy różne zajęcia i taka forma jest najbardziej korzystną informacją dla rodzica, czy dziecko ma już dojrzałość szkolną, czy jest zainteresowane i poradzi sobie – powiedziała Beata Kozyra, która przyznaje, że zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków wymusza zmiany w organizacji pracy szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group