Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2141
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Dwója” dla prezydenta. Przedwyborczo czy zasłużenie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 lipca 2014, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 25 lipca 2014, 10:52
Autor: Red
Fot. MT
W części absolutoryjnej sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która odbyła się 30. czerwca, obfitowała w emocje. Wielu radnych bez pardonu krytykowało prezydenta Marcina Zawiłę nie tylko za pracę w ubiegłym roku, ale w całej, dobiegającej końca, kadencji. Opieszałość, niekompetencja, bujanie w chmurach – to tylko niektóre z zarzutów. W efekcie prezydent został bez absolutorium za rok miniony. Niby prawnie niczym to dla niego nie skutkuje, ale…

Ostatnio radni przy każdej okazji nie zostawiali na pracy Marcina Zawiły „suchej nitki”. Wytykali mu m.in. błędy w prowadzeniu sztandarowych dla Jeleniej Góry inwestycji (rewitalizacja Parku Zdrojowego, Termy Cieplickie czy stadion przy Złotniczej), które kosztowały o wiele więcej, niż zaplanowano, wlokły się w nieskończoność albo na koniec usterka goniła usterkę. Obwiniano prezydenta o wyludnianie się miasta, bo brakuje perspektyw dla młodych, a także o niefrasobliwe wydawanie pieniędzy podatników i zewnętrznych.

Wszystko to można było usłyszeć raz jeszcze podczas dyskusji nad projektem uchwały o planie finansowym 2013 i wykonaniu budżetu za rok ubiegły oraz nad absolutorium dla prezydenta.

- Słuchając sprawozdania służb prezydenta z wykonania budżetu w 2013 roku miałem wrażenie jakbym słuchał relacji z pierwszej linii frontu ze sporą dawką elementów socjotechniki, ale o tym, czy na przykład potrafiliśmy sensownie wykorzystać pieniądze zewnętrze było już mniej. To dobrze, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu, tylko że jest to ocena formalno-prawna. Ale jeśli chodzi o wartość merytoryczną… Prezydent chwali się, że Termy Cieplickie odwiedziło już 50 tys. gości, ale nie mówi o jakości inwestycji w Parku Zdrojowym czy na stadionie przy Złotniczej. W tym kontekście trudno mówić o absolutorium – mówił radny SLD Józef Sarzyński.

- Prezydent chwali się większymi od spodziewanych dochodami z PIT-ów czy CIT-ów, prezentuje się jako człowiek ze swoich dokonań zadowolony – twierdził radny PiS-u Oliwer Kubicki. – Tylko, że to zadowolenie bez pokrycia, bo m.in. na Zabobrzu jest coraz więcej pustych mieszkań opuszczonych przez tych, którzy z Jeleniej Góry wyjechali, a drogę do strefy przemysłowej buduje się od czterech lat…

- Apeluję do kolegów radnych, którzy jeszcze całkiem nie stracili rozumu, żeby nie udzielali prezydentowi absolutorium – wtórował kolega partyjny Rafał Szymański.

Wiesław Tomera (PO) ripostował, że potępianie wszystkiego w czambuł jest co najmniej nieeleganckie. I zarzucił wcześniejszym dyskutantom malkontenctwo. Powoływał się na badania jakości życia w dolnośląskich powiatach, wykonane przez wrocławskich studentów. - W tych rankingach Jelenia Góra jest bardzo wysoko – podkreślał.
- Ale my nie mówimy o jakości życia i odczuciach tylko o realizacji ubiegłorocznego budżetu – przypominał Józef Sarzyński zapewniając, że nie ma w tym czarnowidztwa. – W naszym mieście nie brakuje pieniędzy, ale są one źle wydatkowane i marnotrawione. Przygotuję na ten temat prezentację, bo przykładów jest wiele – dodał Józef Gajewski (SLD).

- Życzę panu sukcesów w życiu osobistym, ale też życzę, żeby przegrał pan następne wybory, bo kolejnej tak słabej prezydentury Jelenia Góra nie wytrzyma – zwrócił się na koniec dyskusji do Marcina Zawiły szef Klubu Radnych PiS-u Krzysztof Mróz.

Następnie głos zabrał prezydent. To było również emocjonalne wystąpienie. – Odniosę się do zarzutu bujania w obłokach. Tak, to mój problem, bo wierzę, że Jelenia Góra ma potężny potencjał, aby mocno iść do przodu i bardzo chcę, żeby to moje marzenie się spełniło. Bujam w chmurach, ale sprawozdanie, z którego wynika jak już wiele udało się zrobić zaprezentowała pani skarbnik – podkreślał Marcin Zawiła. – Naszym, waszym obowiązkiem – mówił do radnych – jest pomóc jeleniogórzanom uwierzyć w siebie, a nie mówić, że wszystko jest źle, byle jak. – Ja staję z otwartą przyłbicą Tak, będę kandydował na prezydenta miasta w najbliższych wyborach – stwierdził. I dodał: Chciałem jeszcze podkreślić, że Klub Radnych Platformy Obywatelskiej po raz pierwszy od czterech lat nie zastosował dziś w głosowaniu dyscypliny partyjnej. Jasne, to wolny kraj, ale idą wybory…

Ostatecznie uchwała budżetowa została przyjęta 15. głosami za, przy czterech wstrzymujących się i czterech przeciwnych. Do uzyskania jednak absolutorium prezydentowi Zawile zabrakło trzech głosów.

Przypomnijmy. Przeciwko absolutorium byli radni Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Mróz, Ireneusz Łojek, Rafał Szymański i Oliwer Kubicki. Do nich dołączyło dwoje radnych Klubu Razem dla Jeleniej Góry: Bożena Wachowicz-Makieła i Miłosz Sajnog. Od głosu wstrzymali się radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz trzej partyjni koledzy Marcina Zawiły: Piotr Miedziński, Krzysztof Kroczak i Leszek Wrotniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~AD966 1-07-2014 8:06
Problemem w Jeleniej nie jest prezydent Zawiła ,problemem są układy towarzysko-rodzinne w zarzadzaniu . Stanowiska decyzyjne są piastowane przez funkcjonariuszy partyjnych lub za zasługi powyborcze.
~Sorry taki.. 1-07-2014 8:17
...a czym Pan Prezydent zasłużył???
~Mały Kazio 1-07-2014 8:51
Do AD966. To nie tylko problem jeleniogórski. W całej Polsce tak jest. A niby skąd bierze się elektorat PO i PSL ? To rodziny, pociotki, powujki i ich dzieci oraz dalsi i bliżsi znajomi królika. W sumie jakieś 32% uprawnionych do głosowania. Zawdzięczają politykom miejsca pracy w urzędach i spółkach państwowych, radach nadzorczych, funkcje w radach miast i gmin, apanaże w województwie. To ich wynagrodzenia, pensje, diety i darmowa wyżerka od czasu do czasu. Z tego opłacają utrzymanie i kształcenie dzieci w szkołach i na studiach, w końcu własne utrzymanie. Wiedzą doskonale, że jak przyjdzie PIS to zrobi czystkę taką samą, jaką zrobiono na początku 1990 r. Niestety, Pan Zawiła wtedy nie zrobił tego i obecnie spodziewa się, i słusznie, że nowi będą mu to pamiętać. Nie dadzą mu zginąć !
~gluś 1-07-2014 8:57
50 tys. gości ale ile w tym dzieci z dotowanych przedszkoli i szkół też z budżetu miasta
~ad 1-07-2014 9:11
wyborca PO-leming musi być nieustanie karmiony propagandą sukcesu,bo sam jest na tyle ......,że nie jest w stanie myśleć samodzielnie
~marek 11 1-07-2014 9:22
jeśli prezydent na 2..to na ile zasłużyli radni swoja praca a i niezawinionym poziomem inteligencji i wykształcenia..
~to sem jo 1-07-2014 9:23
wyborca PiSu musi byc nieustannie karmiony propagandą klęski zdrady głodu itd
~ad 1-07-2014 9:35
po taśmach wprost nikt nie ma wątpliwości że Po banda to jedna wielka sitwa działająca na szkodę Polski
~fan sekty po 1-07-2014 9:59
jakim językiem może prosty obywatel opisać fakt, że Donald Tusk z kamratami zwiększył dług publiczny dwukrotnie w stosunku do sytuacji zastanej? dzisiaj straciłem resztki nadziei na jakąkolwiek emeryturę ze strony państwa kierowanego od siedmiu lat przez PO. W dodatku to państwo jest na tyle bezczelne, że podniosło mi wiek emerytalny, tak jakby miało mi zamiar tę emeryturę wypłacić. Mało tego, to państwo opowiadało banialuki o tym, że w wyniku tego podniesienia, moja emerytura ma jakoś tam znacząco wzrosnąć. Tak jak ja, większość obywateli może tylko bezsilnie łykać gniew, ponieważ jest wobec tej bezczelności bezradna. Jak opisać fakt, że ta marna ekipa zmarnowała historyczną szansę na budowę systemu autostrad w Polsce za europejskie pieniądze. PO to żulia i panują w niej gangste
~ 1-07-2014 10:00
Fakt obecny prezydent najgorszy jaki był i może byc, ale nie on sam jest problemem samym w sobie ,a ta banda znajomych, sitwa kolesi i brygady urzędników wraz ze swoimi rodzinami, które, to żerują na Jeleniej Górze,bo mają naturę pasożyta korzystającego z tego ,że się pod kogoś podczepili. Oni tak "kochają " te miasto czy Polskę,że oskubią ją do ostatniego piórka. A Polska, to my ludzie poza tym chorym układem. W Jeleniej jeszcze jest wiele takowych mafii, nie tylko klakierzy Zawiły, ale i byli komuniści, sekciarze religijni i masoneria. od tego lepiej trzymać się na odległość.
~fan sekty po 1-07-2014 10:03
Poza ewidentnym picem, który Donald Tusk serwuje otumanionym wyborcom Platformy Obywatelskiej, ten człowieczek nie dokonał absolutnie niczego, co mogłoby stanowić jakąkolwiek rzecz godną uwagi. Spieprzył dosłownie wszystko (słownie rżnął w gałę) i prowadzi kraj na kursie i ścieżce do absolutnego upadku. Teraz dojdzie jeszcze wielki wstyd, gdzie wszyscy za granicą będą mogli mówić o tym, że Polska jest kondominium Bantustanu.
~iras 1-07-2014 10:43
Najlepszy prezydent do tej pory w Jeleniej Górze - najwięcej zrobił!
~AD966 1-07-2014 11:38
1000> czysto napisane jasno i przejrzyście TYLKO nie mogę się zgodzić z tobą co do sekciarzy oni są wystarczalni nie majadotacji jak kler /chyba że miałeś na myśli krk/ i druga sprawa masoneria ,tu w Jeleniej?
~mts 1-07-2014 11:52
Przez kolejne 25 lat nie osiągniemy takiego poziomy rozwoju jak w cywilizowanych krajach europy ponieważ większośc narodu chce byc manipulowana, okradana, oszukiwana i nadal będzie wybierac do władzy takich ludzi jacy są PO.
~ 1-07-2014 13:28
Pan na zdjęciu nr 12 wygląda jakby chlał przez kilka dni...
~buuu 1-07-2014 14:17
Zawiła musi odejść.
~Gość 1-07-2014 14:20
p.Zawiła zamalo czasu poswieca pracy na rzecz miasta a za duzo na swoje potrzeby ktore dotycza zajmowania sie p...lami i snucia bzdetnych planow ,praca niby dla mlodych ktorych w tym miescie juz nie ma
~Q 1-07-2014 14:23
Za to żonie prace załatwił i to w pierwszej kolejności
~turysta 1-07-2014 14:55
radnych rozliczyć , bo jakoś nic nie wiadomo nic nie słychu co dobrego zrobili jakie dokonania uczynili a absolutorium od radnych to nic takiego , bo mierzyć się to powinno merytoryką prowadzonej debaty a nie to co teraz nam jest serwowane. Tak naprawdę to mieszkańcy w wyborach powiedzą czy chcą mieć nowego prezydenta Jeleniej Góry bo radni -w większości niestety egzaminu tego nie zdali
~jackon 1-07-2014 14:56
Mówienie kto za a kto przeciw w naszym jeleniogórskim powiecie ma tylko jeden sens.Wszystkie nazwiska "za I przeciw " znamy już od czasów komuny , zmieniają się tylko opcje polityczne a może nazwy tych opcji. Ci sami ludzie bez entuzjazmu i pomysłu na " miasto" piją kasę z budżetu i to jest nasza jeleniogórska prawda. Patrząc na mniejsze miasta z teoretycznie gorszą perspektywą na rozwój , które kwitną aż warto spojrzeć. Powinniśmy te stare opcje wykopać daleko... czy jednak starczy nam w tym mieści ludzi zdolnych przebić się przez WAŁ.
~kiri 1-07-2014 15:22
Po co ta sesja? Skoro budżet skwitowany to sesja nie jest potrzebna.
~AJ 1-07-2014 15:24
A które tak kwitną?Mirsk Gryfów,Lwówek,czy ten brudny obskurny Wałbrzych? Kwitnie Warszawa,Wrocław,Poznań,bo tam pąpuje się duże pieniądze.No może Kraków kwitnie przez turystykę.A Niemcy,któzy zwiedzali w pop.latach Jelenią Górę są już na cmentarzu albo w wóżkach inwalidzkich-czas robi swoje.
~atoszelma 1-07-2014 15:36
Mam pytanie do Pana Prezydenta ile w Jeleniej Górze jest miejsc w żłobku na 1000 mieszkańców? hmmm
~HP 1-07-2014 16:06
Obrębalski ponownie na prezydenta.
~krótkapamięć 1-07-2014 17:10
Szanowni radni najpierw wyrażają zgode na działania prezydenta zatwierdzając budżet a teraz udają że wpadki to wyłączna wina prezydenta.
kazimierzp 1-07-2014 17:18
Mam to szczęście, czy nieszczęście że prawie wszystkich uczestników "tej zabawy". Wiem kto tylko ładnie mówi, a kto ciążko pracuje na rzecz miasta i jego mieszkańców. Zanim zaczniecie oceniać, wybierać, krytykować postarajcie się poznać. Porozmawiajcie z każdym, zapytajcie się o jego wizję miasta i starajcie się dowiedzieć co do tej pory zrobił. Jeżeli odpowie że nie mógł bo.. że inni, że takie są uwarunkowania - to ich olejcie. Przestańcie sobie nimi zawracać głowę. Teraz jest czas przedwyborczy więc każdy z nich wręcz przebiera nogami abyscie go, ją pokochali!;-) Rozczulają mnie w tych debatach ci co sami do pewnych spraw doprowadzili, czy też w poprzedniej ekipie byli wice. a dzisiaj krytykują, potępiają... Nie głosujcie na żadnych kandydatów partyjnych. Oni nic nie mogą, oni są tylko..
~x-x-x 1-07-2014 17:31
Przecież to radni zatwierdzali ten budżet, oni byli zobowiązani do kontrolowania jego wykonania, oni powinni pilnować, żeby inwestycje w mieście prowadzono prawidłowo. Ale przez trzy lata brali spore pieniądze i mieli to gdzieś. A teraz trzeba zapracować na kolejna kadencję. Więc Zawiła kozłem ofiarnym. Ale ta dwója, to to także ocena radnych. Sami sobie strzelili w kolano. Maja wyborców za idiotów?
~elemelek 1-07-2014 18:54
A kogo wy chcecie wybrać? Sajnoga? No błagam was!!!!
~fan sekty po 1-07-2014 19:14
Wojtexa tego ze zdjęcia nr 4 wybieżta zrobi wam ostrą jazdę bez trzymanki.. kto na to głosował.?.
~Zakały 1-07-2014 19:42
Wyjątkowo bezmyślna i niezrozumiała jest rola Wrotniewskiego/PO/ i pisiaków w naszej Radzie. Czemu służy taka koalicja? Niczemu. Co ludzie nieustannym knuciem przeciw miastu i swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami niszczą wizerunek naszego miasta. Ośmieszają nas mieszkańców, hamują skutecznie dopływ turystów. Takie akcje radnych przeciw naszemu miastu zmniejszają nasze szanse na wywalczenie pieniędzy np na inwestycje drogowe. Jeśli mieszkańcy Jeleniej Góry poddadzą się nastrojom wywoływanym przez zwolenników PiS, Papaja, Wrotniewskiego i Miedzińskiego zostaniemy z gołymi tyłkami. Niedługo skończy sie ostatnia kroplówka z Unii. Zyskają tylko te miasta, w których jest zwarta grupa mieszkańców a nie grupy ludzi skłóconych ze soba przez chorobliwie ambitnych polityków mieszkańców
~kamiś 1-07-2014 19:53
Obrębalski ostatecznie może być a Zawiła do innej pracy za marne pieniądze tak jak marnie zarabiają dziewczyny w BIBLIOTECE Prezydentowi już dziękujemy.
~Ala 1-07-2014 19:55
Ja wybieram tylko Marka Obrębalskiego!!!!!!!!!!!1
~Cd z 19. 42 1-07-2014 19:56
Radni kłamia bez żenady, że inwestycje zostały zakończone po terminach i że były ze strony miasta źle nadzorowane. A doskonale wiedzą, że niedotrzymanie terminu to zabranie dotacji unijnej do inwestycji. Jak na razie żadnej dotacji unijnej nie zabrano. Wręcz przeciwnie. Histeryzują, że pojawiają sie usterki. Bajdurzą w kółko na temat inwestycji nie majac jednocześnie żadnego doświadczenia zawodowego w tej materii/oprócz Wrotniewskiego, który ponoć nadzorował wymianę okien w JZO/. Normalny człowiek wstydził by się zabierać głos na tematy nieznane. Wrotniewski i PiS odwrotnie: opowiadają co im ślina na język przyniesie licząc na to, że ciemny lud wszystko łyknie / cyt. Kurski/
~cd z 19.56 1-07-2014 20:02
Podczas przedostaniego posiedzenia Rady Miasta uasłyszałem jak kilku radnych oskarżyło urzedników o korupcję. Mam nadzieję, że owi urzędnicy skierują sprawę do prokuratury. Sprawozdanie do wglądu na stronach Jelonki. Byli to chyba trzej radni. Życze prezydentowi i urzednikom sukcesów.
~aleks 1-07-2014 20:06
Panie Prezydencie chce Pan kandydować w kolejnych wyborach, ale gro społeczeństwa naszego Miasta Pana nie chce. Niestety kończy Pan swoją kadencję na tarczy, a nie z tarczą, a tacy kandydaci są nam niepotrzebni. Jeżeli ma Pan choć trochę honoru, to czas spasować.
kazimierzp 1-07-2014 20:57
Do Kamili z 19:53! Środki na bibliotekę w budżecie miasta przynają i zatwierdzają radni, a potem dyrektor, czy p.o. dyrektor tak "kraje jak materiału staje". Czasami musi sądownie pokazać, że inaczej nie może! I chyba pokazał!?! Do postu z 20:48! Łapówka pisana po polsku bywa przez "ó" zamknięte, a łapówkarze powinni i tak jest - bywaja zamykani. Akurat w samorządzie gminnym branie czy dawanie łapówki bywa raczej niemożliwe. No ale jeżeli wiesz lepiej to przekaż swe spostrzeżenia prokuratorowi, a nie na anonimowym forum! Wtedy wyjdzie na to, że masz odwagę cywilną i wiedzę, a tak...
~gluś 1-07-2014 20:59
nie rozumiem tych obelg pod adresem Prezydenta, mamy demokrację każdy może kandydować i to wyborcy zdecydują kogo wybiorą i tyle w temacie
~~~ 1-07-2014 21:11
Do kazimierzp: skoro odbiór ulicy na oś. Robotnicznym był zgodny z prawem budowlanym to dlaczego 2 m-ce później wysepki były przebudowywane? Gdzie podczas odbioru był kierownik budowy, inspektor? Pijani byli? Kto podpisał dokumenty? A fontanna? Ogłosili przetrag, później unieważnili i pod stołem poszła "najwygodniejsza" oferta, z resztą było na ten temat głośno na jelonce. Liczą się fakty a nie napisana w pośpiechu łapówka przez "u" otwarte polonisto
~ 1-07-2014 21:41
ten chadzy to niech w rotary idzie co za myn..a
~filuś 1-07-2014 22:02
I co z tego, że sobie tutaj pogadacie i popiszecie. Nie ma z tego żadnego pożytku. Ratusz ma ubaw i traktuje te zapisy jak kawałki kabaretowe i dalej robi swoje. Wszyscy czują się bezkarni, bo tak jest naprawdę. Naród jest tak słaby, że na nic nie reaguje, oprócz tych internetowych pyskówek, które za jakiś czas zostaną jednym kliknięciem skasowane. A możnowładcy i ich krewni rżną własne interesy dopóki są "na górce"
~pola20 1-07-2014 22:04
Jelonka to jedno wielkie bagno.....wszyscy się popierają......kolesie się popierają i sobie załatwiają "stołki"....nie ma tu reguły....wszyscy są nasi...a partie z sobą współpracują....prowincja......i tak zawsze tu tak będzie.....ŻAL I BEZSILNOŚĆ LUDZKA!!!!!!!!!!!Kusiak u żony Zawiły jest zastępcą ...więc jest jak jest....żenada!!!!!!!!!!!!!!!
~wyborca 5406 1-07-2014 22:18
to radni o wielu rzeczach decydują a nie sam Prezydent. życzyłabym sobie aby każdy radny na stronie UM JG napisał czego dokonał-potwierdzone a czego nie w tej kadencji rządzenia. Jak słuchało się tej ostatniej sesji i nie tylko tej ostatniej to merytoryka daje wiele do życzenia. Dobrze ,że to mieszkańcy będą wybierać i was i prezydenta. Suchej nitki nie zostawiono na Prezydencie,ale to wiele inwestycji rozpoczęto za kadencji poprzednika i to radni także tamtej kadencji, którzy i w tej kadencji są w Radzie o wielu rzeczach decydowali - więc trochę krytyki także Panowie skierujcie na siebie.To ,że na emaile mieszkańców nie odpowiadacie,bo akurat sprawy w tych emailach są dla was mało medialne to także uwzględnimy przy najbliższym głosowaniu 16 listopada. A Prezydent jest ok
~student JG 1-07-2014 22:24
"Powoływał się na badania jakości życia w dolnośląskich powiatach, wykonane przez wrocławskich studentów". Buhahaha! A ci studenci potrafią chociaż liczyć? Sądząc po poziomie wrocławskich pseudoszkółek, mają niewielkie pojęcie o matematyce. Tak przecież studiują sami "chómaniści" z alergią na matematykę. Już widzę rzetelność tych badań zrobionych przez wrocławskich słoików. Pewnie sami powypełniali ankiety na przerwach albo w akademikach, a cała reszta była zrobiona na odwal się.
~ 1-07-2014 23:09
@ wyborca5406 najlepszy to jest ten z małego autousu niedoszły senator ??
~ToTo 2-07-2014 0:24
Z pewnością prezydent jest do wymiany, ale i te skamieliny z rady miasta trzeba odświeżyć młodą energia i przerwać te układy panujące w mieście, naszym mieście.
~hmm... 2-07-2014 1:13
a kiedy będzie absolutorium dla każdego z radnych z osobna? Oczywiście to żart, ale jak by ich tak co roku przetrzepano to... E tam, pomarzyć nie można? ;)
~ 2-07-2014 7:05
Mamy uczelnię ekonomiczna a nikt z jej pracowników ni potrafi opracowac planów rozwoju - takze pan Obrebalki ktory swoje 5 minut juz mial. Kazdy kto dorwie sie do wladzy mysli tylko o sobie. I tak do wyborów. Potem znow oglupia spoleczenstwo..
~ 2-07-2014 7:06
Nie dwóję, tylko PAŁĘ!
~ToTo 2-07-2014 8:28
Jakby prezydent, radni i urzędnicy ponosili odpowiedzialność finansową za swoje złe decyzje i działania to zaczeli by myśleć i podejmować racjonalne decyzje. A teraz kto im co zrobi? Absolutorium po co to komu?
~ 2-07-2014 9:15
Zawiła a kto to jest???
~ad 2-07-2014 10:12
za 30 lat nie będzie ZUS,demografia go zniszczy,także Polacy kto nakradnie jak najwięcej będzie żył reszta będzie wegetować za 500zł
~Luke 2-07-2014 14:21
Zawiła obyś nigdy więcej nie dorwał się do "koryta"
~ed 2-07-2014 16:54
a to naukoffcy nie potrafią robić a...lizy jakości życia i muszą to robić za nich jacyś studenci ? za co płacimy tym obibokom z uczelni ? żeby wysługiwali się studentami ? jeśli to robili studenci to już sobie wyobrażam jak to wygląda.
~x-x-x 2-07-2014 17:37
A czego spodziewał się Zawiła, kiedy doniósł do prokuratury na Papaja (może słusznie, może, nie), odcinając go od stołków partyjnych? Teraz dostał rewanż głosami radnych trzymających z Papajem. No i cała tajemnica. Z merytoryczną oceną pracy prezydenta to nie ma nic wspólnego, choć prawda jest taka, niestety, że gdyby Łużniak wziął się wcześniej za miasto, to wszechobecny brud i zapyziałość zniknęłyby wcześniej i tyle...
~anka6 2-07-2014 19:10
To smutne,że miasto z takim potencjałem tak podupadło,szczególnie w ostatnich latach.Ludzie tutaj mogliby żyć z turystyki,tylko jak na razie nie ma nawet infrastruktury komunikacyjnej.JAk Niemcy,czy wrocławianie maja tu przyjechać i czym.Tak samo z komunikacją na miejscu.To miasto się zwija a nie rozwija.Obecna władze nie mają nic do zaoferowania.Niech przyjdą inni,byle nie lewica towarzysza Olka ani towarzysza Leszka.
~x 3-07-2014 0:00
Co do jakości życia mieszkańców,to dużo pozostawia do życzenia.nie ma miejsca pracy dla nas bo zawiła podnosi czynsze najmu lokali przez co sklepy padają a ludzi się zwalnia.wchodzi w spółki z innymi pozwala wygrywać przetargi innym.wszystko dla własnego zysku i jak mówi oszczędności,które robi na własnym mieście.ja straciłam pracę właśnie przez niego.właściciel stracił lokal któryteraz stoi pusty bo zawiła zawiła nie chciał obniżyć czynszu.zamiast tego woli żeby lokale stały puste zamiast pozwolić młodym zakładać firmy i choć za mniejsze pieniądze,ale wynająć
~romerka 3-07-2014 1:54
Nie chcemy już więcej p.Zawiły na prezydenta!!!!!!!!!!!
~pp 3-07-2014 12:15
a kim on jest ta sama banda co te całe PEŁO
~Jano 3-07-2014 13:32
uwazam ze nasz szacowny p.Zawila kompletnie nienadaje sie na stanowisko jakie mu powierzono ,jego miejsce to ta ksiaznica karkonowska i to na stanowisku dozorcy albo tez ciecia nocnego ,a robienie z bibliotekarza prezydenta to jakis koszmar ,tyle obirtnic przed wyborami i co i nastepne molochy galerie czy dyskonty typu biedronka powstaja w miescie ,ktore juz itak nie posiada nawet porzadnego basenu bo te termy to lekki szwindel szystko juz pordzewiale i sypiace sie. \
~adamm 6-07-2014 11:43
naczelnicy oswiaty i architektury w um dostali stanowiska jako lapowka za glosy sld dla po w glosowaniachcrady miasta, skoro wszyscy o tym wiedza, to gdzie nadzór kompetencji, honor i sensowne efekty?.
~ 8-07-2014 16:03
...fajnie tak pisać i krytykować ...popatrzcie na siebie i koło siebie ...jak ktoś coś robi i prosi i pomoc ...to jest be ,bo musi mieć z tego duże zyski ...lepiej krytykować innych i ich "ustawiać" niż coś zrobić samemu,a może zaczniemy od swoich podwórek i od siebie ,a Jelenia Góra będzie ładniejsze i nie będzie śmieci ...
~ 9-07-2014 22:53
Ale durnoty piszemy wszyscy.Zarobki niskie wina prezydenta ,młodzież wyjeżdża wina prezydenta . brud na ulicy wina .... Ludzie nie znam pracodawcy który zapłaci więcej niż musi ,przecież to nie Prezydent miasta ustala płace .MŁODZIEŻ WYJEŻDŻA BO TO DLA NICH WYWALCZYLIŚMY WOLNOŚĆ I UNIĘ maja prawo szukać lepiej ,a my tylko narzekamy i biadoliimy ,że ktoś za nas dokona cudu . Ani Zawiła ,ani żaden SUPERMEN nie nauczy nas porządku jak sami o to nie zadbamy, zniszczyliśmy bez wojny wszystko co Niemcy zostawili Taki pałac łomnica np. znowu kwitnie ,bo ma prawdziwego gospodarza uczmy się od Elizabeth i zamiast pomstować na prezydenta więcej chęci ,mniej zawiści żyjemy w pięknym mieście ,ale sami o nie nie dbamy Żaden nowy prezydent nie sprzątnie za nas i nie da nam z własnej kieszonki
~tak jest 10-07-2014 20:46
Z dwojka na świadectwie przechodzi się do następnej klasy, a z jedynka nie!
~przyslowie 10-07-2014 20:51
Kto ukradnie, schowa ladnie,temu tak jak z nieba spadnie.
~ 15-07-2014 11:20
A dlaczego ON nie slucha opinii publicznej? Nawet Jelonka jest pelna krytycyzmu co do elity KOLESIOW trzymajacych wladze. To powinno wystarczyc by podal sie do dymisji i pojal ze ta funkcja to nie biblioteka i trzeba miec JAJA by kierowac miastem, nie tylko loic gruba kase i obdarowywac nia podobnych laikow.
~yoker 27-07-2014 13:48
Partyjne układani są tylko układankami ! Natomiast sam Zawiła już nigdy do władzy nie powinien dojść ! Ja mam przynajmniej taką nadzieję, i wydaje mi się, że nikt przy zdrowych zmysłach na niego nie zagłosuje, bez względu na to, czy jest zwolennikiem PO czy jego przeciwnikiem. W końcu to sam prezydent Zawiła zafundował Jeleniogórzanom 65% podwyżki czynszów w lokalach komunalnych - wiadomo musi chłop reperować budżet ZGKiM u - to że z naruszeniem obowiązującego prawa ? a kogo to w końcu obchodzi, że Ustawa o Ochronie Praw lokatorów, przewiduje podwyżki na poziomie 10 %. No cóż, jak do tej pory podwyżki czynszu wszyscy przyjęli z wielką pokorą, nikt nie zaprotestował, Chociaż z tego co mi wiadomo przygotowywany jest pozew zbiorowy przeciwko temu zarządzeniu odzierającemu ludzi ze skóry,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group