Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7447
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dwie oszustki staną przed sądem

Piątek, 18 stycznia 2019, 6:23
Aktualizacja: Sobota, 19 stycznia 2019, 8:32
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Dwie oszustki staną przed sądem
Fot. 112
Osiem lat więzienia grozi 25–letniej Adriannie N. i jej 24–letniej kuzynce Aleksandrze M., m.in. za wielokrotne fałszowanie dokumentów, wyłudzenia kredytów, usług telekomunikacyjnych czy sprzętu elektronicznego. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko tym dwóm mieszkankom Lubania.

25-letniej Adriannie N. zarzuca się popełnienie łącznie piętnastu przestępstw.

Kobieta podrabiała zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, posługiwała się dokumentami oraz danymi innych osób, wprowadzała w błąd pracowników banków i innych firm co do swojej tożsamości, a także miejsca pracy i dochodów, dzięki czemu podpisywała umowy z operatorami telekomunikacyjnymi uzyskując t telefony komórkowe oraz tablety – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Kobieta wyłudziła kredyty w kilku bankach oraz podobnych instytucjach.

Oskarżona wyrządziła pokrzywdzonym podmiotom szkody majątkowe w łącznej wysokości ponad stu tysięcy złotych, uzyskując między innymi kredyty w wysokości 25 oraz 36 tysięcy złotych czy sprzęt elektroniczny o wartości od 800 do 5 tysięcy złotych – informuje prokurator Tomasz Czułowski.

Natomiast 24-letniej Aleksandrze M., postawiono zarzuty czterech przestępstw.

Kobieta pomogła Adriannie N. w ten sposób, że przekazała jej dane osobowe swojej znajomej – wyjaśnia prokurator. - Przy ich wykorzystaniu Adrianna M. zamówiła przez Internet replikę dowodu osobistego, którym następnie posługiwała się przy popełnianiu kolejnych oszustw, podszywając się pod inną osobę. Dodatkowo, Adrianna M. korzystała także między innymi z dowodu osobistego kolejnej osoby, a także z podrobionych przez siebie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Aleksandra M. sama również dopuściła się kilku oszustw wyłudzając usługi telekomunikacyjne oraz aparaty telefoniczne. Szereg podrobionych i autentycznych dokumentów wykorzystywanych dla potrzeb kolejnych czynów zabronionych ujawniono podczas przeszukań przeprowadzonych w toku postępowania przygotowawczego – dodaje T. Czułowski.

Oskarżone przyznały się do winy. Nie były wcześniej karane sądownie. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym i zabezpieczenia majątkowe.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
3
21%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group