Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5491
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwie oszustki staną przed sądem

Wiadomości: Region
Piątek, 18 stycznia 2019, 6:23
Aktualizacja: Sobota, 19 stycznia 2019, 8:32
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. 112
Osiem lat więzienia grozi 25–letniej Adriannie N. i jej 24–letniej kuzynce Aleksandrze M., m.in. za wielokrotne fałszowanie dokumentów, wyłudzenia kredytów, usług telekomunikacyjnych czy sprzętu elektronicznego. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko tym dwóm mieszkankom Lubania.

25-letniej Adriannie N. zarzuca się popełnienie łącznie piętnastu przestępstw.

Kobieta podrabiała zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, posługiwała się dokumentami oraz danymi innych osób, wprowadzała w błąd pracowników banków i innych firm co do swojej tożsamości, a także miejsca pracy i dochodów, dzięki czemu podpisywała umowy z operatorami telekomunikacyjnymi uzyskując t telefony komórkowe oraz tablety – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Kobieta wyłudziła kredyty w kilku bankach oraz podobnych instytucjach.

Oskarżona wyrządziła pokrzywdzonym podmiotom szkody majątkowe w łącznej wysokości ponad stu tysięcy złotych, uzyskując między innymi kredyty w wysokości 25 oraz 36 tysięcy złotych czy sprzęt elektroniczny o wartości od 800 do 5 tysięcy złotych – informuje prokurator Tomasz Czułowski.

Natomiast 24-letniej Aleksandrze M., postawiono zarzuty czterech przestępstw.

Kobieta pomogła Adriannie N. w ten sposób, że przekazała jej dane osobowe swojej znajomej – wyjaśnia prokurator. - Przy ich wykorzystaniu Adrianna M. zamówiła przez Internet replikę dowodu osobistego, którym następnie posługiwała się przy popełnianiu kolejnych oszustw, podszywając się pod inną osobę. Dodatkowo, Adrianna M. korzystała także między innymi z dowodu osobistego kolejnej osoby, a także z podrobionych przez siebie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Aleksandra M. sama również dopuściła się kilku oszustw wyłudzając usługi telekomunikacyjne oraz aparaty telefoniczne. Szereg podrobionych i autentycznych dokumentów wykorzystywanych dla potrzeb kolejnych czynów zabronionych ujawniono podczas przeszukań przeprowadzonych w toku postępowania przygotowawczego – dodaje T. Czułowski.

Oskarżone przyznały się do winy. Nie były wcześniej karane sądownie. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym i zabezpieczenia majątkowe.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
3
21%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~taki ktoś 18-01-2019 12:00
Do łopaty i odgarniać śnieg a nie w cieplutkim d..e grzać
rymcycymcy 18-01-2019 13:27
A mogły złapać męża i ...działać na legalu :)
~s. 18-01-2019 13:30
Tytuł mnie zmylil, myślałem, że zaczęli rozliczać PO.
~S. 18-01-2019 14:04
do: ~s. (13:30)
Niestety, mimo usilnych starań PiSu, który od ponad trzech last ośmiesza się wysuwając coraz to nowe oskarżenia bez pokrycia, nie udało się zamknąć nikogo z PO. Chociaż na pewno jest co rozliczać. Ale PiS wie, że sam będzie rozliczany. A Amber Gold, w porównaniu do SKOKów, to zabawa w piaskownicy. Banki za złotówkę, przetargi dla wojska, wynagrodzenia NBP, premie i mnóstwo innych dziwnych zdarzeń. Ale dla miłośników PiS, ślepo wierzących w propagandowy przekaz TVP (swoją drogą, wczoraj byli lepsi niż telewizja Korei Północnej, transmisja mszy ze Starachowic w intencji matki prezesa partii to już wyczyn, i to za nasze podatki), najważniejsze jest to, że PO kradło i jadło OŚMIORNICZKI. Zamiast swojskiej golonki i kaszanki. Zdrajcy jedni proniemieccy. :D
~KIziamizia 18-01-2019 18:50
do: ~s. (13:30)
ich już prawie rozliczyli teraz czas na tych , lepiej wcześniej zacząć, nie?
rymcycymcy 18-01-2019 17:11
Mnie to jeden chciał naciągnąć na ...Ojca i Syna... ! :) ...jednocześnie ! :)
~ 18-01-2019 20:28
O to tak jak FUSu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group