Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7667
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwa nowe przystanki kolejowe

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 10:43
Aktualizacja: Wtorek, 30 kwietnia 2019, 6:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dwa nowe przystanki kolejowe
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1 maja 2019 r. przystanki kolejowe Jelenia Góra Sobieszów i Jelenia Góra Cieplice mają zostać oddane do pełnego użytku. O ile z pierwszego z wymienionych podróżni korzystali już w trakcie remontu, to miejsce wsiadania i wysiadania z pociągu w uzdrowiskowej części miasta nieco zmieniło lokalizację – zostało przesunięte bliżej ulicy Lubańskiej.

W ramach inwestycji PKP PLK dwa przystanki wyremontowano (Sobieszów i Cieplice), a dodatkowo powstają dwa nowe (Zabobrze i Przemysłowa). Na wszystkich przystankach perony będą mieć po 150 metrów długości, wysokość 76 cm powyżej główki szyny, przez co pasażerowie będą mieli łatwiej, aby dostać się do pociągu. Perony z nowym oświetleniem zostały wyposażone w wiaty, ławki, gabloty informacyjne, stojaki na rowery, oznakowanie dotykowe i stałe, a na nowych przystankach będzie bezpieczne przejście przez tory dzięki urządzeniom zabezpieczającym i monitoringowi. Tym samym po wielu latach będzie można legalnie przejść pod estakadą na Zabobrzu, gdzie zlokalizowano jeden z przystanków kolejowych.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wartość robót to 17 756 mln zł (netto), a ich zakończenie planowane jest na listopad 2019 r. Wykonawcą inwestycji jest firma Infrakol z Jawora - ta sama, która wcześniej wykonała remont stacji Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

91
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
2
2%
Złości
7
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group