Czytających: 11058

Piechowice: Drużyna sędziów w II rundzie Pucharu Polski

Piątek, 13 sierpnia 2021, 7:33
Aktualizacja: 7:33
Spadkowicz z okręgówki, czyli Lechia Piechowice - w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu DZPN Jelenia Góra, zmierzył się z okazyjną drużyną złożoną z piłkarskich sędziów naszego okręgu. Jak się okazało, arbitrzy pokazali, że potrafią nie tylko gwizdać, ale i grać w piłkę. Kolegium Sędziów wygrało 3:1!

W 18. minucie prowadzenie gościom dał Sadowski, który wykorzystał rzut karny. Do przerwy więcej goli nie padło. Po zmianie stron zrobiło się jeszcze ciekawiej, bowiem od strzelec pierwszego gola ujrzał czerwoną kartkę, a ligowcy uwierzyli, że odwrócą losy spotkania. W 67. minucie wykorzystali grę w przewadze i za sprawą gola Maćkowiaka wyrównali na 1:1. Gdy wydawało się, że kwestią czasu są kolejne gole Lechii, sędziowie pokazali, że wielu z nich ma piłkarską przeszłość i nie zapomnieli jak się gra. Mimo osłabienia, dwie minuty po stracie gola ponownie objęli prowadzenie (trafienie zaliczył Kizyma), a w 79. minucie Kamil Olejarczyk ustalił wynik na 1:3 i to Kolegium Sędziów w II rundzie PP zmierzy się z Gryfem Gryfów Śląski.

Lechia Piechowice - Kolegium Sędziów Jelenia Góra 1:3 (0:1)

Lechia: Gawor - Mackiewicz, Sienkowiec, Maćkowiak (65' Urbaniak), Gurlaga, Myjak, Pietrzykowski, Sikora, Pietruczuk, J. Najczuk (60' Gruszecki), Misiura.
KS: Kuzia - Cabała, Snacki (46' Szylak), Szymkowiak (70' Rak), Sadowski, D. Turek, P. Turek, Grabowski, Kizyma, K Olejarczyk, Gajewnik.