Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5900
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drogowe udogodnienia

Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:38
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Drogowe udogodnienia
Fot. goral
Jest szansa, że ciepliczanie i kierowcy przejeżdżający przez uzdrowisko wygodniej dojadą do Szklarskiej Poręby i przejścia granicznego z Republiką Czeską.

Drogowcy planują przebudowę skrzyżowania ulic Dworcowej, Lubańskiej i Jagiellońskiej. Dziś jest ono bardzo niewygodne, a w godzinach szczytu - zatłoczone. Kłopoty z przejściem na drugą stronę ulicy mają piesi.
Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów są dwa warianty poprawy sytuacji. Na skrzyżowaniu może się pojawić sygnalizacja świetlna. Rozważa się także budowę ronda podobnego do tego, które istnieje dziś na trasie wylotowej z Jeleniej Góry do Zgorzelca. Które rozwiązanie będzie praktyczniejsze, zdecydują specjaliści. Przebudowa wspomnianego skrzyżowania miałaby się rozpocząć wiosną.

Z kolei niedawno temu zakończono realizację innej inwestycji drogowej, choć o mniejszym zasięgu. Wybudowano drogę dojazdową do ulic Wrońskiego, Wyzwolenia Narodowego i Orkana w Jeleniej Górze. Dzięki temu kierowcy dojadą tam bezpośrednio z ulicy Hofmana. Powstały też wygodne chodniki. Przed przebudową były tam same wyboje i nietrwała nawierzchnia.
Być może wiosną zostanie także utwardzony i przebudowany odcinek dawnej polnej drogi wiodący ku okolicznym gliniankom.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group