• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 13:59
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 7445
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Drogowe udogodnienia

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:38
Autor: TEJO
Fot. goral
Jest szansa, że ciepliczanie i kierowcy przejeżdżający przez uzdrowisko wygodniej dojadą do Szklarskiej Poręby i przejścia granicznego z Republiką Czeską.

Drogowcy planują przebudowę skrzyżowania ulic Dworcowej, Lubańskiej i Jagiellońskiej. Dziś jest ono bardzo niewygodne, a w godzinach szczytu - zatłoczone. Kłopoty z przejściem na drugą stronę ulicy mają piesi.
Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów są dwa warianty poprawy sytuacji. Na skrzyżowaniu może się pojawić sygnalizacja świetlna. Rozważa się także budowę ronda podobnego do tego, które istnieje dziś na trasie wylotowej z Jeleniej Góry do Zgorzelca. Które rozwiązanie będzie praktyczniejsze, zdecydują specjaliści. Przebudowa wspomnianego skrzyżowania miałaby się rozpocząć wiosną.

Z kolei niedawno temu zakończono realizację innej inwestycji drogowej, choć o mniejszym zasięgu. Wybudowano drogę dojazdową do ulic Wrońskiego, Wyzwolenia Narodowego i Orkana w Jeleniej Górze. Dzięki temu kierowcy dojadą tam bezpośrednio z ulicy Hofmana. Powstały też wygodne chodniki. Przed przebudową były tam same wyboje i nietrwała nawierzchnia.
Być może wiosną zostanie także utwardzony i przebudowany odcinek dawnej polnej drogi wiodący ku okolicznym gliniankom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bart 1-12-2005 20:35
"Rozważa się także budowę ronda podobnego do tego, które istnieje dziś na trasie wylotowej z Jeleniej Góry do Zgorzelca." Kolejne malutkie rondo na ktorym beda sie wywracac TIRy.
~Tomi 2-12-2005 15:14
Taaa za małe? Szkoda że zgodne z dyrektywami unijnymi. Za mało to masz pod kopułą. A jak szlachcic z tira będzie wolniej jeździł tzn. zgodnie z ograniczeniami to nie będzie walił to rowu.
~guine 2-12-2005 18:00
>Szkoda że zgodne z dyrektywami >unijnymi. To akurat kiepski argument ;p

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group