Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4912
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drogowe czarne punkty

Środa, 5 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Daria, TEJO
Jelenia Góra: Drogowe czarne punkty
Fot. Daria
Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na zakręcie przy ulicy Mickiewicza. To jedno z bardzo niebezpiecznych miejsc na drogach w stolicy Karkonoszy.

O dużym szczęściu może mówić kierowca fiata uno, który w środę rano w wymienionym miejscu dodał gazu. Stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi. Dobrze, że w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało.

W tym miejscu od dawna dochodzi do stłuczek i wypadków. Nawet tragicznych. W lutym, po czołowym zderzeniu ze słupem, zginął mężczyzna.
Częste są potrącenia pieszych.

Użytkownicy tej drogi twierdzą, że winna nie jest brawura kierowców, ale źle wyprofilowany zakręt.
Drogowcy i policja zalecają z kolei, aby na ulicy Mickiewicza zdjąć nogę z gazu. – Tam jest zwężenie nawierzchni na mostku, a potem – czteropasmowa jezdnia. To pokusa, aby przyspieszyć. Niepotrzebnie! – mówią policjanci.

Niebezpieczna jest także ulica Wojska Polskiego, szczególnie dla pieszych. W godzinach szczytu trzeba poczekać kilka minut, aby przejść na drugą stronę tego traktu. Kiedy ruch jest mniejszy, kierowcy przyspieszają i pędzą wspomnianą ulicą co najmniej 80 km na godz. Skutek? Wiele potrąceń zwłaszcza na skrzyżowaniu z ulicami Grottgera i Mickiewicza.
Aby takich zdarzeń uniknąć, trzeba by zainstalować sygnalizację świetlną. Drogowcy twierdzą jednak, że światła sparaliżują ruch.

Takich miejsc, które powinny być oznakowane jako drogowe czarne punkty w Jeleniej Górze, jest znacznie więcej.
Prosimy Czytelników o sygnały. Wieści na pewno opublikujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group