Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2833
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Droga żelazna w kadrach Tomka i Piotrka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 22 lutego 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: rylit
Fot. rylit
W „ Podróży świat wygląda inaczej” to tytuł wystawy zdjęć dwóch młodych pozytywnie zakręconych ludzi: Tomasza Osipika i Piotra Szatkowskiego, którzy wybrali sobie podróże koleją jako sposób spędzania wolnego czasu. Ekspozycja jest relacją z tych wojaży.

Choć zdjęcia obu młodych ludzi pokazane na wystawie w osiedlowym klubie „Orlik” nie przez wszystkich uważane są za dzieła artystyczne, to w ciekawy sposób relacjonują zeszłoroczne podróże obu młodych ludzi. Razem z pamiątkami ,folderami zbieranymi w czasie wyprawy są dokumentami tej ciekawej i nietypowej formy spędzania wolnego czasu.

Tomasz Osipik to syn Bolesława Osipika, turysty rowerowego promującego nasz region w czasie podróży rowerem po Europie i Polsce, zamieszkały w Sobieszowie, uczeń policealnej szkoły o kierunku turystycznym, od najmłodszych lat jest pasjonatem kolei tego wszystkiego co jest z nią związane. W przyszłości planuje podjęcie pracy w kolejach regionalnych.

Piotr Szatkowski, kuzyn Tomasza, od najmłodszych lat związany z koleją po przez tradycje rodzinne, zamieszkały w Trójmieście, tegoroczny maturzysta szkoły ekonomicznej, a co za tym idzie odpowiedzialny za finanse w podróżach.

Tomka i Piotrka, choć mieszkają kilkaset kilometrów od siebie, połączyła wspólna pasja podróżowania pociągami. Żartownisie twierdzą, że podróże rozpoczynają od stacji znajdującej się w połowie drogi miedzy miejscowościami ich zamieszkania.

Każdą wolną chwilę spędzają na podróżowaniu, planując sobie wcześniej według mapy i rozkładu trasę. I wcale nie jest to trasa najkrótsza, długością przewyższająca ją kilkakrotnie. Wędrują różnymi pociągami, typami i klasami wagonów. Prowadzą dokładne zapiski tych danych. W tym roku przejechali w kilku podróżach trasę długości około 9 tysięcy kilometrów. Wystawa ich fotografii w „Orliku”, której otwarcie odbyło się w miniony piątek, jest dokumentacją tych wypraw.

Wystawę można oglądać do 13 marca po wcześniejszym umówieni się z instruktorami z MDK „Muflon”, który jest opiekunem „Orlika”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~O RLY ? 22-02-2009 18:32
"Tomasz Osipik to syn Bolesława Osipika" - to jego siostrzeniec albo bratanek nie syn
~zuo 22-02-2009 19:09
No i miło, że wśród młodych wyrastają MiKole :) Do zobaczenie na kółeczku ;)
~Pepe 22-02-2009 21:35
Po pierwsze Tomek jest bratankiem Bolka a po drugie tych kółeczek to jeszcze w tym roku nakręcimy :P więc zawsze gdzieś po drodze spotka się MKoli.
~Wtajemniczony 23-02-2009 13:59
Tomasz Osipik nie jest synem Bolesława Osipika... Co za przekłamanie. A zdjęcia nie są dziełami artystycznymi tylko zwykłymi spontanami.
~Wtajemniczony 23-02-2009 14:00
Tomasz Osipik nie jest synem Bolesława Osipika... Co za przekłamanie. A zdjęcia nie są dziełami artystycznymi tylko zwykłymi spontanami.
~Zohan Stifler 24-02-2009 8:47
Na wstępie artykuł w części jest beznadziejny, po pierwsze Tomasz Osipik nie jest synem Bolesława Osipika, po drugie kto umieszcza zdjęcia ludzi zgromadzonych na wystawie zamiast autorów, po trzecie tytuł "Droga żelazna w kadrze Tomka i Piotrka" tytuł jak z wypracowania w gimnazjum, jeżeli autorzy mają swój tytuł wystawy to można by było zmienić chociaż na "Kolejowe Przygody wzdłuż Polski", po czwarte "nie przez wszystkich uważane są za dzieła artystyczne" jak dobrze kojarzę to ani Tomasz Osipik, ani Piotr Szatkowski nie kończyli szkół artystycznych, plastycznych, a w szczególności malarskich, to były zdjęcia robione zwykłym aparatem cyfrowym, po piąte jak po tytule sadzę to była wystawa kolejowa a w artykule czytamy "syn Bolesława Osipika turysty rowerowego promującego nasz region w czasie podróży rowerem po Europie i Polsce".
~Pepe 24-02-2009 19:31
Oj zohan ale żeś się zbulwersował spoko nie wszystko jest w tym kraju idealne heheh

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group