Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6426
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Droga Jeżów Sudecki–Czernica prawie gotowa

Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 16 grudnia 2016, 8:34
Autor: Robert Czepielewski
Powiat: Droga Jeżów Sudecki–Czernica prawie gotowa
Fot. Robert Czepielewski
Trwają ostatnie prace na drodze nr 2744D pomiędzy Jeżowem Sudeckim a Czernicą. To dobra wiadomość dla mieszkańców Czernicy, Janówka i Chrośnicy. Jeszcze w tym tygodniu firma Skanska powinna przekazać starostwu powiatowemu protokół odbioru końcowego. Remont drogi o długości 6 186 m. w tym roku realizowany jest w ramach trzeciego etapu prac. Dwa pierwsze etapy robót były prowadzane w latach 2008/2009.

-Tegoroczny zakres prac przewidywał wymianę podbudowy części drogi, wykonanie przepustów, studni ściekowych, barier energochłonnych, nałożenie warstw bitumicznych, a ciekawostką techniczną jaka została wykorzystana podczas robót jest metoda recyklingu. Polegała ona na tym, że nie zrywano starej podbudowy i nie wywożono jej, a także nie przywożono nowych materiałów, tylko w odpowiedniej technologii podbudowa drogi została zerwana i po uszlachetnieniu cementem oraz innymi komponentami została nałożona ponownie – mówi wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski.

Warto podkreślić, że przeprowadzenie w ten sposób robót czterokrotnie skróciło czas wykonywanych prac. Nie bez znaczenia jest też aspekt ochrony środowiska ze względu na ponowne wykorzystanie materiału do remontu drogi.

- Pieniądze pozyskaliśmy w ramach usuwania klęsk żywiołowych. Całe zadanie kosztuje 1.348 000 zł. Swoje 20 proc. do tej kwoty dołożył powiat, a także - co jest bardzo ważne - Gmina Jeżów Sudecki partycypowała w kosztach kwotą 135 000 zł. Za co chciałbym bardzo podziękować - dodaje Paweł Kwiatkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group