Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 4275
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drewniane budki opanują Rynek?

Środa, 9 maja 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
Jelenia Góra: Drewniane budki opanują Rynek?
Fot. Adrian Ciechocki
Od początku maja br. na jeleniogórskim Placu Ratuszowym pojawiły się cztery drewniane budki handlowe. To pomysł Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na ożywienie placu Ratuszowego. Ma być to powrót do tradycji miasta, gdzie takie stoiska były w centrum powszechnie znane.

Cztery pierwsze stoiska zostały ustawione na próbę. Każde z nich ma 5 metrów kwadratowych powierzchni. Mogą się w nich wystawiać przedsiębiorcy, którzy mają coś ciekawego do zaoferowania mieszkańcom i turystom. Warunek – musi być to produkt regionalny. Sprzedawcy „majtek i skarpetek” miejsca tu raczej nie znajdą.

- Pomysł ustawienia drewnianych stoisk w centrum miasta został zgłoszony przez zarząd już w grudniu minionego roku. W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgodę miasta na realizacje tych planów, wydzierżawiliśmy teren na okres pięciu miesięcy i postawiliśmy pierwsze stoiska - mówi Zbigniew Sawicki z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, kierownik Galerii Karkonoskiej. Chcemy zobaczyć czy będzie na nie zainteresowanie. Póki co, pyta o nie bardzo wielu przedsiębiorców, ale chętnych do realnego wydzierżawienia jest kilku. Stoisk mają ożywić Rynek, muszą być więc ciekawe i estetyczne – dodaje.

Pomysłodawcy zapewniają, że jeśli ustawione stoiska zostaną wydzierżawione, obok nich staną kolejne. Taki pomysł sprawdził się bowiem w wielu miastach Polski. Cena wynajęcia drewnianego straganu to 25 zł netto za jeden dzień. Zainteresowani mogą się kontaktować z przedstawicielem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego pod numerem telefonu 666 892 773.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group