• Wtorek, 19 marca 2019
  • Godz. 2:51
  • Imieniny: Józefa, Bogdana
  • Czytających: 3552
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dr Lasek o Smoleńsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2018, 8:17
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2018, 10:38
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej spotkali się wczoraj (29.05) w sali im. Różyckiego w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie w ramach Klubu Obywatelskiego gościem był Maciej Lasek – były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Ekspert, który opowiadał o katastrofie smoleńskiej.

Tym razem posłanka Zofia Czernow postanowiła wrócić do tematu katastrofy smoleńskiej, która dla wielu obywateli jest kwestią sporu politycznego.

- Ten temat jest niewyjaśniony i ludzie czekają na wyjaśnienie tej sprawy – przekonuje posłanka PO, która uważa, że warto nadal o tym mówić, aby ci, którzy mają wątpliwości wyjaśnili to sobie. - Uważam, że nie jest to paliwo polityczne, to sprawa dotycząca wszystkich Polaków – zginęli ludzie z różnych opcji – dodała Z. Czernow, która zapowiada, że spotkania Klubu Obywatelskiego będą odbywać się do lipca, a później wystartuje kampania wyborcza do samorządów. Za dwa tygodnie politycy PO mają zaplanowany objazd po Dolnym Śląsku i to również będzie okazja do spotkania z liderami partii.

Maciej Lasek brał udział w wielu spotkaniach na temat katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Czy obecnie jest w stanie powiedzieć coś nowego na ten temat?

- W zasadzie nie ma nic nowego. Jako Polacy czekamy na zakończenie pracy przez prokuraturę. Przyczyny katastrofy są znane. Nawet minister Macierewicz nie miał odwagi wycofać zaleceń profilaktycznych, które zostały wdrożone w polskim lotnictwie, mimo że jego pomysły na przyczynę katastrofy były diametralnie inne – to znaczy, że podświadomie wie jakie były rzeczywiste przyczyny – powiedział dr Maciej Lasek, który uważa, że społeczeństwo zapomina o wielu kwestiach, a osoby nie zajmujące się zawodowo badaniem wypadków lotniczych mogą mieć wątpliwości poddając się upadkowi eksperckości.
- Dzisiaj możemy z jednej strony postawić profesora wyższej uczelni w jednej dziedzinie, a po drugiej – z całym szacunkiem dla zawodu – piekarza i kazać im dyskutować o fizyce kwantowej. Nagle są traktowani jako równi eksperci – ubolewa były szef komisji smoleńskiej.

Gość spotkania jest zdziwiony, że ludzie nadal chcą słuchać informacji na temat katastrofy.

- Moim zdaniem to już się kończy. Dla PiS-u to dzisiaj wstydliwy temat, pana Macierewicza schowali gdzieś bardzo głęboko. Ostatniej konferencji podkomisji nie pokazali nawet w telewizji publicznej, to komercyjne to pokazały. Natomiast z drugiej strony kłamstwo smoleńskie pozwoliło skonsolidować elektorat – uważa Maciej Lasek, który liczy na powrót do korzystania z wykształconych ekspertów, którzy oczywiście mogą się mylić, ale w podkomisji Macierewicza żaden z ekspertów nigdy nie badał wypadków lotniczych.
- Przewodniczącym zespołu, który ma opisywać konstrukcję samolotu jest mój znajomy profesor, który jest specjalistą w dziedzinie masywnych konstrukcji betonowych, człowiekiem od opisywania działania pilotów jest architekt, który nigdy nie latał, a specjalistką od nasłuchu rozmów pilotów - pani profesor od muzyki inkaskiej. To za granicą traktowane byłoby to jako żart, a u nas w Polsce wszyscy patrzą na to z kamienną miną – dodał ekspert od wypadków lotniczych.
- Prawda nie leży gdzieś po środku, tylko jak to powiedział prof. Bartoszewski - leży tam, gdzie leży - spuentował Maciej Lasek.

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

kazimierzp 30-05-2018 9:19
Ciekawe po czym autor tekstu pan Kaczałko poznaje sympatyków jakiejś partii? Ja na jego zdjęciach widziałem wiele osób którym do PO jest tak daleko jak mnie do zespołu baletowego!;-)
kazimierzp 30-05-2018 9:21
Część z tych osób widziałem na zdjęciach ze spotkań organizowanych przez PiS i SLD. Czyżby powstał nowy sojusz kierując się słowami pana Przemka!;-)
~Tosia 11 31-05-2018 8:51
do: kazimierzp (9:21)
Dajcie ludziom prawo do niezależnych poszukiwań preferencji politycznych. Trzeba się przyglądać z uwagą zachowaniom polityków a nie chodzić tylko aby klaskać "swoim".
~nihilscire 30-05-2018 9:56
...a czy radny macica popiera teorię zamachu smoleńskiego?
~koń rafał 30-05-2018 10:12
średnia wieku widze pod szcześćdziesiątke, podobnie jak na wykładach o wybuchających parówach. To jedyna grupa wiekowa zainteresowana tą nekrofilią.
~ 30-05-2018 11:34
Nikomu tak nie zależy na ujawnianiu "prawdy smoleńskiej", jak opozycji. Ciągle muszą odgrzebywać temat i twierdzić, że zamachu nie było. Już samo to daje wiele do myślenia. Tylko winny się tłumaczy. A każdy inny logicznie myślący człowiek wie, że zamach mógł być, ale nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. Bo co, wypowiemy wojnę Rosji? Lot MH17 też ruscy zestrzelili i co Holandia teraz może? Też nic. Dlatego trzeba przełknąć ten gorzki temat i po prostu starać się chronić przed ruską agenturą w przyszłości.
~Kowalski 30-05-2018 12:16
do: ~ (11:34)
Ależ debilny wpis! Przecież nie chodzi o katastrofę ale o KŁAMSTWO! Obecna władza jest przy władzy bo skłamała w tej właśnie sprawie. Ba, dalej w tej sprawie kłamie, bo przecież grzebie w CUDZYCH grobach! Nie uznaje żadnych świętości by trwać przy KORYCIE. Jeżeli w tej sprawie kłamie to oznacza, że i może kłamać i w innych kwestiach. Dla tego jest ważnym aby znać PRAWDĘ i ją powszechnie głosić. Ta władza to jak hydraulik KŁAMIĄCY, że jest hydraulikiem i zaproszony do mieszkania emeryta dla naprawienia kranu, a po dostaniu się do środka bijący właściciela i zamykający go ubikacji, a samemu kwitujący emeryturkę od listonosza KŁAMIĄC, że jest dzieckiem właściciela mieszkania. Wątpię czy tam byli tylko zwolennicy PO. Przecież mogli być też i zainteresowani tematem. W końcu zarówno KATASTROFA jak i KŁAMSTWO na taką skalę są interesujące!!!
~ 30-05-2018 13:26
do: ~Kowalski (12:16)
I ty nazywasz mój wpis debilnym, a sam wykrzykujesz KŁAMSTWO! Chłopie, opanuj się, bo emocje wzięły u ciebie górę nad rozsądkiem. Może kiedyś spojrzysz trzeźwo na sprawę i zaczniesz widzieć fakty i poszlaki, a nie tylko kadzić swoim partyjniakom.
~Kowalski 30-05-2018 23:20
do: ~ (13:26)
Oczywiście, że debilny! Od wypadków lotniczych jest Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Komisja zbadała i orzekła. Nie podważono żadnego ustalenia tej komisji. Nie ma potrzeby rozkopywać cudzych grobów. Ci co to robią, kłamią i depczą godność ofiar tej katastrofy i ich rodzin. Akceptacja kłamstw polityków jest debilizmem.
~ogon_kota 30-05-2018 12:01
Antek daj spokój, nie odwracaj ogonem kota. Opozycji zależy na "prawdzie smoleńskiej" a to się uśmiałem. Opozycja i zdroworozsądkowi ludzie wiedzą że prawdę ustaliła komisja z Laskiem. "Pull up" i wszystko w tym temacie. Możecie snuć najbardziej nieprawdopodobne teorie wybuchających parówek, eksplodujących puszek, bomb termobarycznych i innych ustrojstw - to wszystko służy tylko temu żeby trzymać wyborców przy sobie bo "ciemny lud" wszystko kupi. Tylko patrzeć jak Maciarka i jego trupa wędrowna wymyśli nową teorię że za zamachem stoi sojusz muzułmańsko - żydowski powiązany biznesowo z rosyjskimi oligarchami wspierany przez lewackie bojówki zachodniej Europy ... Ogarnijcie się co niektórzy...
~ 30-05-2018 13:28
do: ~ogon_kota (12:01)
Smoleńsk nie jest tym, co zdecydowało, że PiS wygrał, ani nie jest tym, co decyduje, że utrzymuje poparcie. Ten temat już praktycznie wygasł i tylko wy go podtrzymujecie. I to jest wasz największy problem. Przegrywacie i nawet nie rozumiecie dlaczego. Ale mnie to akurat cieszy.
~ogon_kota 30-05-2018 14:12
do: ~ (13:28)
Smoleńsk podtrzymuje głupota komisji Macierewicza i miesięcznice smoleńskie. Cała ideologia która poprowadziła PiS do zwycięstwa oparta była na "kłamstwie smoleńskim" nie popartym żadnym rzetelnym dowodem. Oraz na obietnicach rozdawnictwa publicznego pieniądza. Jedna połowa ciemnego ludu poleciała na "miesiączki" i "cuda" wymyślane przez speckomisję a druga na pięćset złoty z pieniędzy które nie należą do rządu bo najłatwiej jest rozdawać kasę której się nie ma. Trzymanie się retoryki smoleńskiej jest na rękę obecnej władzy po pozwala wmanewrowywać opozycję w niby to układy i układziki, pokazywać teoretyczny udział opozycji w katastrofie oraz sztucznie podtrzymywać kult jednostki małego wodza z Żoliborza. I tylko po to to jest. Ale niech PiS sobie gra tym dalej, niech dalej wymyśla niestworzone hipotezy - naród można ogłupiać długo tylko nie wiecznie...
~ 30-05-2018 14:50
do: ~ogon_kota (14:12)
Miesięcznice już się skończyły. Nawet nie jesteś na bieżąco w temacie i żyjesz zaślepiony przeszłością. 500 plus to nie jest rozdawnictwo, tylko próba pomocy najbiedniejszym i próba dorównania naszymi programami socjalnymi do tych europejskich. Tam "rozdawnictwo" jest jeszcze większe. O tym, że tych pieniędzy nie ma słyszałem już od Tuska, Rostowskiego i innych geniuszy ekonomii. Jak się jednak okazuje, pieniądze są. A dziura w budżecie się zmniejszyła. Cud jakiś? Nie odpowiadaj nawet, bo te wasze odpowiedzi znam na pamięć.
~ogon_kota 30-05-2018 17:34
do: ~ (14:50)
zwiększanie i zmniejszanie dziury w budżecie jest procesem długofalowym i nie dzieje się na pstryknięcie palcami tylko w perspektywie 3 do 5 lat. Niestety ale spijacie teraz śmietankę z polityki gospodarczej poprzedników i to jest niestety prawda. Do co "miesiączek" waść bzdury opowiadasz - coś na zasadzie wino Platon będzie się kolorować, wzmocni się i dalej będzie jako Plotyn - dalej jest celebracja tylko w innej formie. Zamiast rozdawać pieniążki z budżetu lepiej obniżać podatki. W Polsce ludzie za bardzo lubią "socjal" bo nie chce się pracować i nie jest się ambitnym a po za tym panuje analfabetyzm ekonomiczny.
~ 30-05-2018 22:55
do: ~ogon_kota (17:34)
Obniżanie podatków najbardziej by się spodobało bogatym, a nie taki był cel reformy.
~ 31-05-2018 15:08
do: ~ogon_kota (12:01)
Ogonie kota, ależ , szczerze mówiąc, ostatnie zdanie choć może brzmi egzotycznie zwł. muzułm- "eskimoskie" interesy,. spośród różnych teorii zamachowych , przynajmniej brzmi najprawdopodobniej. Prawdopodobne, bo czyż przy obecnej miniaturyzacji wszystkiego, nawet bomb, na 100 proc. niczego wykluczyć się nie da. A światowa kasa jest przecież skumulowana w rękach ży tj. eskimosów. A i muzułmańskich szejkow. I ruskich oligarchów.A w Polsce to i u lewakow, cokolwiek to znaczy...A liczy się, kasa ,misiu, kasa ! A że Kolano , przepraszam Łokieć- bo Vektruś się znudził nazewnictwem- i jego śp. brat ,Europie coś tam nie po drodze byli...to...
~ 31-05-2018 22:24
do: ~ (15:08)
Bełkot.
~kreol 30-05-2018 12:24
Wielu z obecnych przyszło na to spotkanie z uwagi na osobę prelegenta co nie oznacza , ze jesteśmy sympatykami lub członkami PO.
~Stefan 30-05-2018 12:48
Niech zajmą się miastem i problemami jakie są na co dzień udziałem mieszkańców. Zamiast tego przychodzą na spotkania klubu niepoczytalnych.
~xd 30-05-2018 12:53
Czekamy teraz na ScheSche Schetynę :D. Ps.Bartoszewicz nie był profesorem
~nihilscire 30-05-2018 12:55
do: ~xd (12:53)
...a kto to jest Bartoszewicz?
~ogon_kota 30-05-2018 13:07
do: ~xd (12:53)
Pawłowicz też nim nie jest ;)
~kulfon 30-05-2018 12:55
Po co to indywiduum jeździ po Polsce??? Kapuchy mu brakuje??? ... !!!!!!!
~ 31-05-2018 15:12
do: ~kulfon (12:55)
Bo może. Jeszcze. Za chwilę i on , a i ty też nie będziesz mógł. Jak to było w 1981.
~Podatnik 30-05-2018 16:36
Pan Lasek przyjął od Tuska posadę propagandzisty, dlatego nie jest wiarygodny. Teraz próbuje przekonywać że jest ekspertem.
~paradise 30-05-2018 17:38
Lasku przestań łgać, Donald i tak już tobie nie POmoże, bo wraz z ferajną odpływa w POlityczny niebyt. kto inteligentny, ten wie, że to Putin zlecił zabicie ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za ośmieszenie w Gruzji. Pogadaj z Wiktorem Suworowem.....
~4/5 31-05-2018 11:01
do: ~paradise (17:38)
Dalej bredzisz
~były JG 30-05-2018 17:39
Cytat: Jaki poseł, taki zamach.... A tak przy okazji. Zdaniem tzw. opozycji totalnej, 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej , NA PEWNO nie utraciło życia w wyniku zamachu. Za to podpalony przy pomocy peta TOY-TOY to według nich NA PEWNO zamach. Ani w jednym, ani w drugim przypadku , członkowie PO nie potrzebowali dowodów na poparcie swojej tezy. Tak ja ich wyborcy.
~ 30-05-2018 21:43
jak wszystko jest wyjaśnione to po co spotkania wyjaśniających
~pff 31-05-2018 7:31
Coś cieniutko piejecie ostatnio pisiaczki.Duszno w cuchnących klitach, stare serca ledwie ciągną :D
~jeleniogórzanka 31-05-2018 9:24
A ja się pytam, gdzie jest młodzież?
~Prawda jest jedna 31-05-2018 14:24
Wszyscy wiedzą, że cała opozycja na czele z PO wygaduje brednie na temat przyczyn katastrofy, ale dalej sieją swoją propagandę dla grupki zmanipulowanych lemingów.
~Kociemba 31-05-2018 14:25
Już samo to, że ktoś taki jak Lasek ma tytuł doktora dużo mówi o tym, że w tym kraju każdy może nim zostać i jego wiedza może być zerowa.
~ 31-05-2018 15:14
do: ~Kociemba (14:25)
A Kociemba w tym kraju to ... tytuł brukarza podłapał i o dochtorach, doktorach i profesorach ma pojęcie ! Jak za 1945 r.
~ 31-05-2018 15:47
tylko debile podatni na pisowską propagandę mogą uwierzyć w zamach.
~ 1-06-2018 7:25
do: ~ (15:47)
Tylko skrajni kretyni mogą wierzyć w tzw. Raport Anodiny i jego " polskie " tłumaczenie zwane " Raportem Millera".
~Rydz 13-06-2018 16:34
Prawda jest taka że Jarosław przez telefon kazał lądować i wszystko w temacie. Pijani byli po imprezie u Lecha . spóźnili się o 30 minut. I to wsio.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group