Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7069
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Dożywocie dla zabójcy Bartka utrzymane

Środa, 14 kwietnia 2010, 7:52
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
DOLNY ŚLĄSK: Dożywocie dla zabójcy Bartka utrzymane
Fot. Archiwum
Po wyroku Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który w grudniu ubiegłego roku uznał, że zakatowanie 3,5–letniego Bartka, Mariusz Vaćkar powinien pozostać za kratami więzienia dożywotnio, skazany krzyczał do swojej matki „Nie martw się, odwołam się i nic mi nie zrobią”. Vaćkar rzeczywiście się odwołał. Nie przewidział jednak, że wyższa instancja utrzyma poprzedni wyrok w mocy.

Wyrok we wrocławskim Sądzie Apelacyjnym, który utrzymał w mocy decyzję wydaną przez jeleniogórski Sąd Okręgowy, zapadł w ubiegłym tygodniu.
Zdaniem sądu istnieje niekwestionowany przez żadną ze stron dowód, który nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, co do tego z jakim zamiarem działał oskarżony. To opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, który opisał obrażenia, jakich doznał za sprawą działania oskarżonego, Bartek Kwiatkowski.

Sędzia prowadzący podkreślił, że po lekturze opinii trudno wyobrazić sobie choć jedno miejsce wolne od obrażeń na ciele trzyipółlatka. – A mówię, o obrażeniach zewnętrznych. Obrażenia wewnętrzne nie przedstawiają się inaczej. To jest masakra. To wszystko działo się na oczach matki dziecka, oskarżonej – . – dodał sędzia Robert Wróblewski.

– Zazwyczaj imperatyw jest tak silny, że w sytuacjach krytycznych, skłonność do poświęcenia swojego życia dla ratowania życia dziecka jest czymś zupełnie oczywistym. Tak głęboko jest to w nas zapisane. Ten kto łamie ten nakaz uderza w podstawy nie tylko porządku społecznego, ale gatunku ludzkiego. Oskarżony, Mariusz Vaćkar ten nakaz złamał w sposób brutalny i bestialski. Dlatego czyn oskarżonego, jak i oskarżonej Iwony Kwiatkowskiej należy ocenić jako zaprzeczenie naszych tradycji kulturalno-cywilizacyjnych i religijnych – wyjaśniał sędzia Wróblewski.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelacje oskarżonych i prokuratury uznając, że wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, zarówno wobec Mariusza Vaćkara, jak i Iwony Kwiatkowskiej jest sprawiedliwy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group