Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 10585
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Dożynkowa zabawa

Sobota, 2 września 2023, 20:20
Aktualizacja: 20:21
Autor: WAC
Mysłakowice: Dożynkowa zabawa
Fot. WAC
To było połączenie tradycji oraz dobrej zabawy. Wczoraj (2 września) w Parku Królewskim odbyły się dożynki gminne w Mysłakowicach.

Imprezę, która tradycyjnie odbywa się po zakończeniu żniw poprzedziła msza święta w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potem przyszedł czas na barwny korowód rolników i zaproszonych gości spod świątyni do parku. Każdy też mógł spróbować swych sił w młóceniu zboża, aby dowiedzieć się, jak ciężka była to praca. Aby tradycji stało się zadość sołectwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wieńce dożynkowe.

Foto na bryczce

Dla gości dożynek przygotowano stoiska edukacyjne, z rękodziełem oraz lokalnymi produktami spożywczymi. Można też było zakupić ręcznie robioną biżuterię lub inne przedmioty rękodzieła. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchańcach, a wszyscy pojeździć konno lub przejechać się bryczką albo sfotografować się z tuningowanym autem.

Cayra na wieczór

Z myślą o dzieciach, Gminny Ośrodek Kultury wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich Dąbrowica zajmował się animacjami – malowaniem twarzy, robieniem tatuaży brokatowych, zaplataniem warkoczyków i przeprowadzaniem konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Milusińscy, ale nie tylko, mogli wziąć również udział w warsztatach pt. „Z historią w tle”, prowadzonych przez Jana Gałka – prezesa Fundacji Kultury i Sztuki „Ocalić przed zapomnieniem”.

Na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne Szarotka, Karkonosze i Sokolik, duet My Dwie, oraz gwiazda wieczoru – CAYRA.

Twoja reakcja na artykuł?

27
63%
Cieszy
7
16%
Hahaha
4
9%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
329
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
11%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
31%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
53%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Spektakularny atak ukraińskich dronów
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Ruszyło wyburzanie ruin hotelu "Sudety"
 
Kilometry
Pociąg do Karpacza – wielki powrót
 
Aktualności
Stało się... Po ćwierć wieku ruszył pociąg do Karpacza
 
Aktualności
Niby tylko 3,5 tony, ale ciężarówki jeżdżą
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group