Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7298
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dopłacą mieszkańcom za wodę

Wtorek, 30 grudnia 2008, 13:12
Aktualizacja: 14:18
Autor: TEJO
Mimo obiekcji niektórych radnych, rada miasta zgodziła się na dopłaty do należności za wodę, jakimi miasto w przyszłym roku (do lipca) pomoże mieszkańcom w poniesieniu kosztów planowanej przez spółkę „Wodnik” podwyżki. Odbiorcy praktycznie nie odczują wzrostu stawek.

Poprawkę zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Oponował Jerzy Lenard z Platformy Obywatelskiej mówiąc, że dopłacanie mieszkańcom do rachunków za wodę nie jest rozsądne z ekonomicznego punktu widzenia. Radny Lenard podkreślił fatalny stan infrastruktury „Wodnika”, z którym nic od lat się nie robi tylko ogłasza kolejne podwyżki wody, a jeleniogórzanie muszą do działań spółki dopłacać.

– W innych miastach nie ma dopłat, ale są inwestycje. Woda nie jest najdroższa – argumentował radny zarzucając też spółce brak określenia całorocznej taryfy. Znana jest ona bowiem tylko do lipca. – Będziemy jak Scartlett O’Hara, nie wiedząc, co stanie się później – radny Lenard odniósł się do bohaterki powieści „Przeminęło z wiatrem”.

Do literatury odwołał się także Miłosz Sajnog z Klubu Jelenia Góra XXI. – Ja znam takie bajeczki o Leninie, gdzie wszyscy są ze wszystkiego zadowoleni – mówił Sajnog podkreślając, że miasto niewiele robi, aby likwidować przyczyny słabego funkcjonowania wodociągów, tylko walczy ze skutkami.

Radny Ireneusz Łojek (PiS) przyznał, że nikt jeszcze nie oszacował strat, jakie ponosi spółka na wodzie. – Jest to około pięćdziesiąt procent – dodał. Podkreślił jednak, że mieszkańcy czekają na dopłaty, bo nie stać ich na płacenie coraz to wyższych stawek za wodę. Poparł go radny Krzysztof Mróz. – Są miejscowości, gdzie praktyka stosowania dopłat jest stosowana, choćby Podgórzyn – mówił.

Ostatecznie radni przyjęli pisowską poprawkę. Więcej z dzisiejszej sesji – w wiadomościach w godzinach popołudniowych.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group