Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dom Dziecka na językach obcych

Środa, 11 kwietnia 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: Dom Dziecka na językach obcych
Fot. Organizator
Kiedy dziecko zaczyna mieć problemy w szkole, zaległości, złe oceny to rodzice wysyłają je na korepetycje, do szkoły językowej albo szukają kogoś w rodzinie czy wśród znajomych, kto pomoże. Dzieciaki z domu dziecka nie mają takiej możliwości. Członkowie Stowarzyszenia „Skalny Most” postanowili to zmienić.

Kiedy wychowankowie Domu Dziecka Dąbrówka zaczęli zabierać na zajęcia rekreacyjne ze Stowarzyszeniem książki do angielskiego i prosić o pomoc w lekcjach, przedstawiciele Skalnego Mostu wybrali się na rozmowę do placówki. Okazało się, że potrzebna jest pomoc i z j. angielskiego i niemieckiego. Napisali wniosek i udało się! 95% środków potrzebnych na projekt „Dom Dziecka na językach” przekazała Fundacja Polska Miedź, założona przez KGHM. Od początku grudnia 2011 do czerwca 2012 siódemka wychowanków Dąbrówki ma zajęcia z obydwu języków. Lektorzy przychodzą do nich, pomagają w lekcjach, uzupełniają braki i rozwijają umiejętności dzieci.

Jest dopiero kwiecień, ale już teraz Skalny Most zaczyna szukać środków na kontynuację zajęć od września 2012. Chętnych na lekcje przybywa, również z innych przedmiotów. Stowarzyszenie chętnie nawiąże współpracę z wolontariuszami uczącymi innych przedmiotów do pomocy od czasu do czasu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na ich stronie www.skalnymost.org

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group