• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 12:13
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 8236
  • Zalogowanych: 20
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dolny Śląsk. „Genialny projekt, który trzeba zrealizować”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 2 grudnia 2010, 22:00
Aktualizacja: 22:01
Autor: Petr
Fot. Petr
Nowy marszałek Województwa Dolnośląskiego – Rafał Jurkowlaniec, odwiedził dziś późnym popołudniem Biuro Platformy Obywatelskiej RP w Jeleniej Górze. Na spotkaniu, które miało charakter krótkiego briefingu zorganizowanego dla mediów, poruszono kwestie promocji Dolnego Śląska w sensie ogólnym, jak również inwestycji komunikacyjnych stricte związanych z Jelenią Górą.

– Zdecydowałem się objąć funkcję marszałka Województwa Dolnośląskiego, gdyż pozwoli mi to na zrealizowanie genialnego projektu. Ów projekt to właśnie „Dolny Śląsk”. Moją ambicją jest promocja województwa do tego stopnia, by za ok. 10 lat zniknęły różnice pomiędzy nim, a innymi, wiodącymi regionami naszego kraju – mówił Rafał Jurkowlaniec, były wojewoda dolnośląski.

Co ważne, w planach nowego Marszałka Dolnego Śląska sporo miejsca zajmuje promocja Kotliny Jeleniogórskiej, a ściślej, umiejętności wykorzystania przez region: „doskonałej bliskości Sudetów i Karkonoszy”. – Chodzi mi tutaj przede wszystkim o Bieg Piastów, czyli największej w Polsce imprezy narciarskiej, odbywającej się corocznie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Im bardziej będzie ona znana, tym bardziej znany będzie Dolny Śląsk – tłumaczył Jurkowlaniec.

Z kolei jeśli chodzi o inwestycje mające na celu usprawnienie komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze, Jurkowlaniec poparł projekt Marcina Zawiły, kandydata na urząd prezydenta miasta, zakładający stworzenie „szynobusu” kursującego na trasie Szklarska Poręba – Jelenia Góra. W ramach projektu, przewidziano m.in. budowę przystanków kolejowych w kluczowych punktach w mieście, a także zmniejszenie czasu połączeń pomiędzy centrum a Sobieszowem czy Piechowicami do ok. 20 min.

Przypomnijmy, że wczoraj wybrano władze Urzędu Marszałkowskiego. Prócz Rafała Jurkowlańca powołano doń: na stanowiska wicemarszałków Marka Łapińskiego (PO) i Radosława Mołonia (SLD). Członkami zarządu województwa zostali natomiast Jerzy Łużniak (PO) i Włodzimierz Chlebosz (PSL). Przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego został Jerzy Pokój (PO), który piastował to stanowisko również w poprzedniej kadencji władz samorządowych – podano na stronie urzędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

Tomy M. 2-12-2010 23:03
To nic że z okolic Jeleniej Góry pochodzą najlepsi motocykliści terenowi Świata ... to nic że dwukrotnie w jeleniej Górze odbywały się SIX DAYS ... czyli najbardziej prestiżowe Mistrzostwa Świata Enduro. To nic że w mieście ani okolicy nie ma KOMPLETNIE ŻADNEJ INFRASTRUKTURY SPORTÓW TERENOWYCH mimo że kilka tysięcy ludzi uprawia ten sport. To nic że miasto zamiast wspierać tych sportowców gania ich po lasach i wymyśla sposoby na ich złapanie. To nic że PZMOT dostaje kasę na sporty ENDURO i ją przejada na wypłaty dla kolesi. To nic że gdyby nie motocykle i quady to większość szlaków w lasach dawno by zarosła. WAŻNY JEST KUR*A BIEG PIASTÓW W JAKUSZYCACH...
~do Tommy M. 2-12-2010 23:10
Masz rację Tommy M. ale tu też nie chodzi o Bieg Piastów, akurat pan marszałek musiał coś powiedzieć to rzucił to hasło. Tu tak na prawdę liczy się - Aby żyło się lepiej!!! Kolegom z PO i SLD. Niestety za kilka dni taka koalicja powstanie też w JG.
rymcycymcy 2-12-2010 23:29
W sumie, biegi i rozwiązywanie problemów komunikacyjnych można sprytnie połączyć w jedną, spójną i ekonomicznie realną koncepcję ;) ...słuszny kierunek, brawo ! :)
~grr 3-12-2010 0:21
a szynobus na linii jelenia gora - karpacz?
~............ 3-12-2010 5:25
A co z POŁĄCZENIEM KOLEJOWYM MIĘDZY JELENIĄ GÓRĄ I WROCŁAWIEM? DALEJ 5,5 GODZINY JAZDY, JAK (pociąg) DOBRZE PÓJDZIE? PÓJDZIE, a nie pojedzie. Genialnie będzie, jak będzie dobra komunikacja kolejowa między Stolicą Dolnego Śląska a stolica Karkonoszy.
~............ 3-12-2010 5:43
TomyM. spójrz bardziej ogólnie, a nie tylko na czubek własnego nosa. Na enduro świat się nie kończy. Komunikacja kolejowa leży na Dolnym Śląsku. Czy naprawdę myślisz, że jeśli będzie tor do enduro, to nikt nie będzie jeździł po lasach?
~Biegun zimna 3-12-2010 8:09
Wy tu gagu gadu a u mnie mróz -27 st. Czy to rekord? Może gdzieś jest więcej?
~Biegun zimna 3-12-2010 8:28
Wy tu gagu gadu a u mnie mróz -27 st. Czy to rekord? Może gdzieś jest więcej?
~ 3-12-2010 8:57
Zobaczycie, jak wszystko ucichnie po wyborach! Nie będzie żadnych planów, tylko szara rzeczywistość.
~wyborca 3-12-2010 9:04
Poparcie dla Jeleniej Góry marszałka województwa jest zdecydowanie baradziej cenne niż Rafała Dudkiewicza
~dtr 3-12-2010 9:07
oczywiście do tego potrzeba takiego stanowiska i masy urzedników właśnie w wrocławiu. żeby promować Jelenią Górę i bieg piastow i szynobus. Bo my sobie rady nie damy a gdzie tam ...tylko wrocław potrafi. Jak to mówił mój szef kompanii: PAROZJA
~KKKK 3-12-2010 9:18
Dla Jeleniej Góry strategiczne jest poparcie Sejmiku Głosujemy na Zawiłę. Jeżeli MO coś osiągną to tylko dzięki poparciu Łużniaka i Pokoja w Sejmiku.
~ZbS 3-12-2010 9:44
Jeszcze się taki nie narodził, by wszystkim dogodził. A ja bym sobie życzył, by wreszcie powstał w JG porządny basen. Tylko tyle i aż tyle.
~jak 3-12-2010 10:02
Bardzo Cię z tym basenem popieram , latem zgroza , miasto nie ma prawdziwego basenu a może Rakownice powołac do życia . Co na to.
~Bo. 3-12-2010 10:14
basen sie buduje w cieplicach o co wam chodzi? chcecie w cieplicach i w jeleniej ? moze pod domem kazdemu zeby postawili ?
~swojak 3-12-2010 10:41
temu miastu potrzebna jest kontynuacja budowy kolejnych odcinków obwodnicy, zbiorników retencyjnych , wałów przeciwpowodziowych,dobrych dróg a nie lansowanie szynobusów przez jednego z kandydatów
Tomy M. 3-12-2010 11:09
Do: 03-12-2010 05:43 | ~............ | To nie jest patrzenie na czubek własnego nosa. Ja niejestem ani radnym w tym mieście ani nie zasiadam w sejmiku. Nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam pojęcia. Ponieważ jednak widzę co dzieje się w sprawie "promowania JG i dolnego śląska" to zabieram głos!!! Wszystkie te PROMOCJE to wyciąganie kasy dla kolesi którzy: drukną jakieś ulotki (niby 100 tys. ale kto to policzy), przygotują nowe logo za 50 tys. zł itd. TO ZŁOZDIEJSTWO! Do tej pory żaden baran z miasta nie wpadł na to aby np. zbudować platformę widokową na ul. Karkonoskiej w Sobieszowie! Po co? Po to aby turyści chcący zrobić zdjęcia zamku Chojnik nie tarasowali ulicy i nie biegali z aparatami środkiem jezdni!!! Przy platformie/parkingu wystarczy postawić reklamy miasta w ten sposób aby nie dało się wykadrować ich z rodzinnego zdjęcia na tle Chojnika. Takie zdjęcia "z reklamą JG" turyści umieszczaliby ZA DARMO w setkach portali internetowych i TO BYŁABY DOSKONAŁĄ RE
~doopa 3-12-2010 12:16
... po wypowiedzi p.Marszałka zdecydowanie widać, ze nie wie o czym mówi ... zapewne zapomniał, ze turyśći "szarotki" po lasach będą przyjeżdzali oglądać, oczywiście koleja PKP, aby nie truć środowiska. GŁUPOTA ... zawiła wynoś sie do wawy i nie udawaj, ze cokolwiek wiesz o JG i cokolwiek zrobisz ...
~do- doopa 3-12-2010 12:55
Lizusom Obrębalskiego puszczają nerwy, oj nie będzie po wyborach ciepłych posadek, oj nie, pa pa J.P
~mim 3-12-2010 13:11
"Nie róbmy polityki ,budujmy boiska" śmiechu warte te obłudne slogany . Nerwowe ruchy polityków PO widać już od kilku dni, po kompromitacji PO w Wałbrzychu. PO przerżnie wybory w większości dużych miast (pow.50 000) na Dolnym Śląsku, stąd koleżeńska pomoc pana Jurkowlańca dla Marcina Zawiły. Jednak sądzę, że Jeleniogórzanie mają dość partyjniactwa w wydaniu PO i wybiorą niezależnego kandydata.
~ 3-12-2010 13:19
Panie Tomy M jest pan pewniej jednym z wielu pseudo sportowców, przed którymi trzeba uciekać w lesie, bo zapieprza na tym pierdzącym quadzie i myśli że jest panicho pierwsza woda. Tępić takich należy,a promować właśnie zdrowy styl spędzania wolnego czasu taki jak biegi narciarskie, a nie zatruwanie lasów spalinami i rozjeżdżanie ścieżek.
~do J.P 3-12-2010 14:00
moze nazwiskiem sie podpisz, jak PO wyborach zawila bedzie z zawinietym ogonem POpieprzał do warszawki, może cie zabierze ze sobą. PiS juz przez pajacowanie przegrał wszystko, teraz zaczyna pajacować PO, jak widać na szczęście społeczeństwo przestaje być ślepe i popierać różnych PAJACÓW na GUMIE (czytaj: marionetki na sznurkach) ... zawiła juz kiedys pokazał co potrafi, czyli zostawił miasto i pojechał do Stolca, to co, dac mu druga szansę ; i niby ze co dalej ??? do trzech razy szczuka czy jak ??? no i jeszcze ta zoska przyklejona, jak ta żaba w dowcipie o "przychodzi żaba do lekarza" żałosne
~Żaba? 3-12-2010 14:04
jak to było? przychodzi baba do lekarza z żabą na głowie. Lekarz pyta: -co pani sie stało? Na to żaba: -a cos mi sie do dupy przykleiło! pozdro
~ 3-12-2010 21:04
a co TomyM juz Pan Zawiła się nie podoba? nagła zmiana poglądów?
~ 3-12-2010 21:27
cytat z TomyM: z art dot. poparcia udzielonego p. Zawile przez p. Prystroma- nagła zmiana ????/ czy fałsz???? "Ludzie!!! Trochę refleksji na temat Pan Roberta Prystroma: Facet jest zawiedziony postawą mieszkańców którzy głosują na kandydatów partyjnych, on sam liczył na większe poparcie jednak jeszcze bardziej liczył na MNIEJSZE POPARCIE DLA PARTYJNIAKÓW. Sami wybraliście Marcina Zawiłę na prezydenta ... więc teraz nie krytykujcie Prystroma. Na kogo miał oddać swój głos?! Na Obrębalskiego do którego jest w OPOZYCJI?!Naprawdę trzeba być "normalnym inaczej" aby wymagać od Prysrtoma poparcia dla Obrębalskiego. Natomiast Zawile można zarzucić tylko że jest ze znienawidzonej partii rządzącej, pozatym jego projekty naprawdę pokrywają się z pomysłami Prystroma ... podejrzanie dokładnie ;-) Apelujmy do Marcina Zawiły, naszego nowego prezydenta o to aby ustanowił WICEPREZYDENTEM pana Roberta Prystroma! Zjedna tym sobie i CAŁĄ OPOZYCJĘ i większość mieszkańców Jeleniej Góry!!! GŁOSUJMY NA W

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group