Czytających: 11432

Legnica: Dolnośląskie derby dla Karkonoszy

Niedziela, 12 marca 2023, 6:36
W 15. kolejce I ligi piłkarek ręcznych doszło do derbów Dolnego Śląska. W Legnicy miejscowa Dziewiątka podejmowała Karkonosze Jelenia Góra. Po zaciętym spotkaniu górą były podopieczne Dili Samadovej.

W pierwszej połowie minimalnie lepsze były jeleniogórzanki, choć gdyby wykorzystały więcej szans z kontry, mogłyby prowadzić dużo wyżej. O wyrównanym świadczyć może fakt, że miejscowy tylko trzykrotnie prowadziły różnicą jednej bramki (4:3, 5:4, 8:7), a Karkonosze nie odskoczyły na więcej niż 2 bramki (5:7, 8:10, 9:11, 11:13, 12:14). Warto dodać, że bardzo dobrze w bramce biało-niebieskich spisywała się Martyna Wierzbicka, co umożliwiało liczne kontry.

Po zmianie stron Karkonosze po raz pierwszy odskoczyły na 3 bramki (12:15), ale miejscowe nie poddawały się. Od stanu 17:20 Dziewiątka doprowadziła do remisu 20:20, a w 55. minucie młody legnicki zespół uwierzył, że może zgarnąć pełną pulę, bowiem podopieczne Grzegorza Karnickiego objęły prowadzenie 24:23. Na boisku zaprocentowało doświadczenie i chwilę później było już 24:26. Przy dwubramkowym prowadzeniu Karkonosze w ostatniej akcji meczu straciły gola na 26:27 i takim rezultatem spotkanie się zakończyło.

Przypomnijmy, w meczu I rundy rozgrywek Karkonosze pokonały u siebie Dziewiątkę 32:24, ale w tabeli legniczanki wyprzedzają nasz zespół o 1 punkt, bowiem jeszcze nie pauzowały. W następnej kolejce (18.03, godz. 18:00) do Jeleniej Góry przyjedzie lider - Szczypiorno Kalisz.

UKS Dziewiątka Legnica - MKS Karkonosze Jelenia Góra 26:27 (12:14)

Dziewiątka: Drzemicka, P. Lange - Kozak 7, Milczarczyk 6, Wojciechowska 4, Sośnicka 4, Szuk 2, Doroba 2, Scisłowiwcz 1, E. Lange, Cieślik.
Karkonosze: Wierzbicka - Kobzar-Witczak 9, Gałuszka 6, Los 3, Załoga 3, Jarosz 2, Wołoszczak 2, Mazurkiewicz 2, Napieraj.
Kary: 10 minut (Dziewiątka) - 8 minut (Karkonosze)
Sędziowali: Paweł Klimkowicz (Opole), Mateusz Stonoga (Ozimek).