Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 12525
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dolnośląscy Terytorialsi znowu w akcji

Środa, 24 września 2025, 18:26
Aktualizacja: 18:27
Autor: kpt. Marcin Pochodaj/16 DBOT
Dolny Śląsk: Dolnośląscy Terytorialsi znowu w akcji
Fot. st. kpr. Emilia Arendt/16DBOT
Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w największych na Dolnym Śląsku ćwiczeniach z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej - "Płomień Lasu 2025", które odbyły się w Jelczu Laskowicach.

Dolnośląscy Terytorialsi wspierali policję w akcji poszukiwawczej osoby zaginionej oraz ewakuacji młodzieży z ośrodka wypoczynkowego. Dodatkowo przeprowadzili dla uczniów szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. A cała akcja była monitorowana przez bezzałogowe statki powietrzne z Grupy Rozpoznania Obrazowego 16DBOT.

Udział w takich ćwiczeniach, to dla żołnierzy 16DBOT świetna okazja żeby doskonalić współpracę ze służbami, wymieniać się doświadczeniem, sprawdzić swoje procedury w realnych warunkach i przygotować się na szybkie i skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

Zgodnie z zapisami Ustawy o obronie Ojczyzny, WOT odpowiada za niemilitarną część zadań zarządzania kryzysowego w resorcie obrony narodowej. Dowódca WOT jest szefem Centrum Zarządzania Kryzysowego MON, natomiast dowódcy Brygad OT odpowiadają za współpracę z wojewodami w obszarze koordynacji i realizacji wsparcia ze strony Sił Zbrojnych RP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy byłeś na Festiwalu Światła w Cieplicach?

Oddanych
głosów
506
Tak, byłem jednego dnia
25%
Tak, byłem tam dwa razy
10%
Tak, byłem każdego z trzech dni
9%
Nie, przegapiłem wydarzenie
20%
Nie, nie chodzę na takie imprezy
36%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Przyszłość Polski w obliczu rewolucji
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Kultura
Książka o tajemnicach Zamku Czocha
 
112
Dachowanie na obwodnicy
 
Aktualności
Jelonka Open 2025 za nami
 
Aktualności
Miliony na prąd i ciepło dla Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group