Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7703
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dołącz do akcji Szlachetna Paczka

Środa, 30 września 2015, 9:16
Aktualizacja: 9:18
Autor: Org
Jelenia Góra: Dołącz do akcji Szlachetna Paczka
Fot. Archiwum Organizatora
– W Jeleniej Górze już po raz szósty zbieramy Drużynę Szlachetnej Paczki, aby pomóc rodzinom w potrzebie. Szukamy ludzi, którzy mogą poświęcić swój czas i zaangażowanie, aby przyczynić się to tego wielkiego dzieła. To wielkie, ogólnopolskie dzieło, które pokazuje, że każdy jest ważny; że ma swoją niepowtarzalną historię – mówią organizatorzy akcji.

Basia Kurdej-Szatan rozgrzewa serca mężczyzn, Julka Kamińska rozpoczyna poszukiwania bohaterów, a tysiące osób jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach. To znak – rekrutacja wolontariuszy Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozpoczęta!

W tym roku Paczka i Akademia łączą swoje siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki oraz dzieci z Akademii uczą się wygrywać, stają się sprawcze i przedsiębiorcze.

- Dzięki Paczce jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza – mówi Kamil, wolontariusz Paczki z Krakowa.

- SuperW to wyższa jakość zaangażowania w wolontariat. SuperW Paczki przekracza swoje granice, odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni. SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, przeprowadza go od porażki w szkole do sukcesu w życiu i daje nadzieję na lepsze jutro.

To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Zbyszek pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy!

Tylko w 2014 roku Szlachetna Paczka pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a Akademia Przyszłości 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5 proc. Polaków!

Dołącz do Drużyny na: www.superw.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group