Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2292
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dołącz do akcji Szlachetna Paczka

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 września 2015, 9:16
Aktualizacja: 9:18
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
– W Jeleniej Górze już po raz szósty zbieramy Drużynę Szlachetnej Paczki, aby pomóc rodzinom w potrzebie. Szukamy ludzi, którzy mogą poświęcić swój czas i zaangażowanie, aby przyczynić się to tego wielkiego dzieła. To wielkie, ogólnopolskie dzieło, które pokazuje, że każdy jest ważny; że ma swoją niepowtarzalną historię – mówią organizatorzy akcji.

Basia Kurdej-Szatan rozgrzewa serca mężczyzn, Julka Kamińska rozpoczyna poszukiwania bohaterów, a tysiące osób jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach. To znak – rekrutacja wolontariuszy Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozpoczęta!

W tym roku Paczka i Akademia łączą swoje siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki oraz dzieci z Akademii uczą się wygrywać, stają się sprawcze i przedsiębiorcze.

- Dzięki Paczce jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza – mówi Kamil, wolontariusz Paczki z Krakowa.

- SuperW to wyższa jakość zaangażowania w wolontariat. SuperW Paczki przekracza swoje granice, odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni. SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, przeprowadza go od porażki w szkole do sukcesu w życiu i daje nadzieję na lepsze jutro.

To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Zbyszek pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy!

Tylko w 2014 roku Szlachetna Paczka pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a Akademia Przyszłości 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5 proc. Polaków!

Dołącz do Drużyny na: www.superw.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~AD966 30-09-2015 10:07
Może zamiast żebrać skorzystać z >>>Lekcje religii w szkołach obciążają budżet państwa kwotą 1 miliarda 350 milionów złotych rocznie i na to głównie zwracają uwagę.
~AD966 30-09-2015 10:41
TU JEST KASA.http://niewygodne.info.pl/artykul6/02517-Gigantyczny-drenaz-nieopodatkowanych-dochodow.htm Najpierw zrobili z obywaleli żebraków we własnym kraju a teraz okazują wielkie serce.
~ 30-09-2015 16:07
Zebractwo ,żebractwo wszędzie .Harcerki na obóz .faceci jak "dęby"na chore dzieci (..a wiadomo że od własnych uciekają),na poselskie wycieczki ,bezdomnych ,na powodzian na ofiary trąb powietrznych róznych kataklizmów, trzęsienia ,na leki wyposażenia szpitali na biedę.Ja też mam serce i zrozumienie tychże nieszczęść ale to razem jest nadużyciem i kpieniem z naszej godności.Społecz. traktuje się jak głupie worki...słomy gra sie na naszych uczuciach i nimi manipuluje.Tymcz. daje się premie ,niewyobrażalne kominy płacowe posadki limuzyny wycieczki w odległe strony bo ludzie uzbierają na w/w potrzeby.Kiedy tego koniec?? Dość!!To nie zielona wyspa tylko kraj manipulantów cynicznych cwaniaków bezczelnych wyłudzczy.Nie ma różnicy między w/w a bandytami " na wnuczka" A podatki na co idą?Ogromn
~Ja1988 30-09-2015 17:07
Polecam rozejrzeć się wokoło samemu i sprawdzić czy któryś sąsiad, znajomy nie potrzebuje pomocy. Ktoś po wypadku, chory, wdowa, wdowiec, niepełnosprawny. Jak się ktoś skupi choć trochę na opisach rodzin i doda 2 do 2 , to wychodzi czasem co to za ziółka. Przykład: "Pani Hania , jej mąż i 6 dzieci (18 l., 16 l., 14 l., 11 l., 8 l., i 2 l. ) bardzo potrzebują pomocy. Trudna sytuacja zaczęła się 18 lat temu, gdy..." - i tu pojawia się pytanie: jeśli trudna sytuacja zaczęła się 18 l. temu, po co im była kolejna 5 dzieci? Albo o bezrobotnych "dzieciach" na utrzymaniu, a parę linijek dalej: "chłopcy mają 30 i 35 lat. "
~zaboberek 1-10-2015 10:10
W pierwszej chwili czytając artykuł,człowiek ma chęć do działania,ale po przeczytaniu wpisu:~Ja 1988,przychodzą refleksje,że Ja1988 ma rację.
~do ja1988 1-10-2015 19:21
Z tego co wiem, to wolontariusze dosyć dokładnie weryfikują rodziny, które finalnie otrzymają pomoc. Zresztą możesz dołączyć ;-) to wtedy się przekonasz jak jest naprawdę i zawsze możesz tak zadziałać, żeby "kwiatki" takie jak przytoczyłeś się nie powtarzały.
~Ja1988 1-10-2015 19:40
Jestem kobietą ;) O to chodzi, że niedokładnie weryfikują. Wolontariuszami zostaje młodzież w wieku 16 lat. Nie mam nic przeciw nim, ale opisy niektórych powalają. Siedzę w tym temacie od jakiegoś czasu i mam opinie osób, które brały w tym udział- często negatywne. Darczyńca powinien bardzo wnikliwie przea...lizować daną rodzinę, która faktycznie potrzebuje pomocy z przyczyn losowych (wypadek, śmierć,choroba), a nie przez swoją nieporadność lub co gorsza- roszczeniową postawę : bo mi się należy ! . Polecam poczytać co nieco na temat 'Szlacheckiej Paczki" - https://www.facebook.com/SzlacheckaPaczka?fref=ts
~Gosc 123 1-10-2015 20:30
Nie mam pojęcia skąd takie negatywne opinie. Najłatwiej jest wypowiadać się na temat, o którym nie ma się zielonego pojęcia, a jedynie co nieco się słyszalo. Ludzie mają tendencje do krytyki, nie wiedząc nawet dokladnie dlaczego cos krytukuja. Wyssane z palca bzdury. Rodziny są dokladnie wybierane, nie ma pomocy rodzinom o postawie roszczeniowej, musi byc jakas chec zmiany, nie ma synow bezrobotnych 39 lat, jak to geniusz wyzej napisal. Bzdury totalne. To prawda, warto sie rozejrzec wokół siebie i jesli jest taka rodzina, ktora potrzebuje pomocy to z pewnoscia nie ma nic lepszego niz zglosic ją do projektu. Zamiast krytykowac, zacznijcie dzialac. Malo komu chce sie zaangazowac swoj cenny czas, by pomoc drugiej osobie, ale zeby napisac taki komentarz czas kazdy ma.
~gosc jg 1-10-2015 20:32
Osobiscie znam wielu wolontariuszy, jedni sa mlodsi, drudzy starsi, nie ma to jednak znaczenia, poniewaz opisy sa tworzone z duza dokladnoscią i nawet jesli pisze go 16 latek, opis ten jest sprawdzany dalej przez kilka osob wyzej "rangą", takze nie ma opcji, by niepoprawnie sformulowany opsi trafil na strone Paczki.
~ 1-10-2015 21:08
Tak w temacie, to wolontariuszem Szlachetnej Paczki może być osoba pełnoletnia. Poza tym jeśli ktoś nie chce nie musi wybierać rodziny i jej pomagać. Jeśli obok są ludzie potrzebujący to bez względu na to czy przyjdzie do nich wolontariusz czy nie zasada powinna być taka: widzę -pomagam
~devildebil 2-10-2015 6:36
owszem wolontriuszem może być osoba niepełnoletnia, co się rzadko zdarza, ale działa on na innych zasadach; ma mniej praw i z racji tego przykładowo nie może pisać opisów, bo odwiedza rodziny tylko jak obserwator. Jasne, że często pomoc otrzymują osoby, które ,,nie powinny jej dostać", ale tacy ludzie potrafią oszukiwać, zataić niektóre zarobki, czy otrzymywane pomoce "żeby tylko coś dostać". Nie powinno to jednak zrażać osób przygotowujących paczkę, ponieważ dla nich liczy się to, że pomagają. Jak człowiek nie robi nic i komentuje w internecie, że to jest złe i tamto jest złe to nic nie zmienia... a każdy kto ruszy tyłek z kanapy i zachęci do tego znajomych to zbierając się nawet po 20zł może zrobić paczkę żywności, która trafi do potrzebujących.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group