Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7936
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dofinansowanie na rewitalizację linii kolejowej do Mysłakowic

Wtorek, 26 października 2021, 10:21
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Dofinansowanie na rewitalizację linii kolejowej do Mysłakowic
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład, Dolny Śląsk otrzyma blisko 1,7 mld zł. Jak już informowaliśmy wczoraj (25.10), do naszego regionu trafi niemal 100 mln zł, a wśród inwestycji znalazła się rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Mysłakowic.

W ramach "Dolnośląskiego Ładu" województwo otrzyma niemal 51 mln złotych dofinansowania na zgłoszone projekty inwestycyjne. Jednym z takich projektów jest rewitalizacja linii kolejowej nr 308 na odcinku Jelenia Góra – Mysłakowice - informuje Urząd Marszałkowski.

Linia kolejowa nr 308 ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju regionalnego, ze względu chociażby na rozwój turystyki w regionie – powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. - Solidna infrastruktura to warunek dynamicznego rozwoju gospodarczego, gwarantującego dobrobyt mieszkańców Dolnego Śląska. Dlatego tego typu inwestycje są dla nas tak ważne – dodał.

Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 308 na odcinku Jelenia Góra – Mysłakowice zostanie dofinansowany kwotą ponad 21,2 mln zł. Jest to 10-kilometrowy odcinek, na którego rewitalizację czeka wielu dolnoślązaków, gdyż jest on kluczowy dla rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku. Planowo działania zmierzające do przywrócenia go do systemu komunikacyjnego mają rozpocząć się w przyszłym roku - podkreślają urzędnicy UMWD.

To strategiczny dla regionu Karkonoszy trakt kolejowy. Rewitalizacja linii nr 308 na odcinku Jelenia Góra – Mysłakowice z pewnością wpłynie na poprawę komfortu mieszkańców i turystów, gdyż jest to w praktyce I etap odbudowy linii kolejowej do Karpacza – zaznaczył Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

62
75%
Cieszy
7
8%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
5%
Złości
8
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group