Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5849
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Doczekają się windy

Niedziela, 1 września 2019, 8:13
Aktualizacja: 12:49
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Doczekają się windy
Fot. Starostwo Powiatowe
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich doczekają się montażu w jednym z jego budynków długo oczekiwanej windy osobowej.

Podlegający Powiatowi Jeleniogórskiemu Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich jest domem stałego pobytu dla 91 dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn. Wielu z nich dodatkowo boryka się z niepełnosprawnością ruchową. Jednak do tej pory w żadnym z budynków dawnego kompleksu pałacowego, w którym działa DPS nie było windy osobowej. Wszystko wskazuje, że zmieni się to jeszcze w tym roku.

Powiat Jeleniogórski rozpoczął w ostatnich dniach realizację zadania pn.: „Przebudowa budynku nr 1 (pałacowego) w Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich, polegającego na montażu windy osobowej”, w celu dostosowania obiektu do użytku osób niepełnosprawnym w nim mieszkających. Koszt inwestycji to 258 tysięcy złotych, z czego 118 tysięcy złotych pochodzi ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Resztę dokłada Powiat Jeleniogórski.

Budynek w którym rozpoczęła się modernizacja to obiekt trzy piętrowy, w którym mieszka na stałe 47 niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn (w tym 30 osób na wózkach inwalidzkich) - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Instalacja windy osobowej ma na celu likwidację barier architektonicznych. Będzie wielkim ułatwieniem w wykonywaniu codziennych czynności dla mieszkańców DPS – u i ich opiekunów. Umożliwi również przyjmowanie do placówki nowych podopiecznych. Zakończenie robót budowlanych planowane jest do końca bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
696
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group