Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6214
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nachod: Dobry występ w Nachodzie

Czwartek, 29 marca 2012, 19:03
Aktualizacja: 19:04
Autor: MDvR
Nachod: Dobry występ w Nachodzie
Fot. użyczone
W minioną sobotę 24 marca odbyły się międzynarodowe zawody pływackie w czeskim Nachodzie „Modra Stuha Mesta Nachoda 2012”. Jelenią Górę reprezentowali zawodnicy klubu MKS Jedenastka.

Bardzo dobrze popłynęła nasza najszybsza jeleniogórzanka Kamila Winogrodzka, która po zaciętej walce (liczyły się setne sekundy) w dwuboju stylem klasycznym
(dystanse 50m i 200m ) zdobyła puchar zajmując pierwsze miejsce. Tuż za nią była Sukova Barbora z Trutnova, która w wprawdzie na dystansie 200m stylem klasycznym była pierwsza, a Kamila druga, za to na dystansie 50m stylem klasycznym Kamila była pierwsza a Barbora dopiero trzecia i w ogólnej klasyfikacji zajęła miejsce za naszą zawodniczką.

To nie przypadek, że nasza zawodniczka trenująca od początku w Jeleniej Górze pod okiem trenera Witolda Włostowskiego wygrała w stylu klasycznym. W klubie MKS Jedenastka od 10 lat zawodnicy zdobywają medale i wysokie miejsca w stylu klasycznym.
Kamila już jako młodzik była brązową medalistką Mistrzostw Polski i później wielokrotną ich finalistką podobnie jak nasza była zawodniczka Karolina Lewińska, która była wielokrotną mistrzynią i rekordzistką Polski. Obie reprezentowały Polskę podczas Europejskich Młodzieżowych Dni Olimpijskich 13-14 lat i Mistrzostw Europy juniorów 15-16 lat. Obecnie Dominika Jarkowiec 2000’ potwierdziła na dystansie 50m stylem klasycznym III klasę sportową 12 latka, ostatecznie w dwuboju w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie 10 miejsce, a w innych stylach uzyskała życiowe rezultaty.

Ponadto Kamila Winogrodzka zajęła pierwszą pozycję na dystansie 100m stylem dowolnym i stylem grzbietowym oraz trzecie na dystansie 200m stylem zmiennym. Ania Graś, Artur Manukyan i Aram Manukyan również uzyskali życiowe czasy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group