Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7882
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobre wieści dla rowerzystów

Środa, 31 marca 2010, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dobre wieści dla rowerzystów
Fot. Angela
Wykonawca, z którym urząd miasta podpisał umowę na budowę ponad pięciu kilometrów drogi rowerowej Zabobrze – Grabarów opracował już projekt, który został przedstawiony do konsultacji jeleniogórskim cyklistom. Otrzymał on ocenę celującą.

Zadanie pod nazwą: udostępnienie szlaków do aktywnej turystyki rowerowo-pieszej jako uzupełnienie oferty turystycznej Jeleniej Góry. Szlak aktywnej turystyki Jelenia Góra Zabobrze – Grabarów, w końcu doczekało się pierwszych kroków w ramach realizacji.

– Byłem na konsultacji projektowej w firmie, która wygrała przetarg, czyli w Jeleniogórskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Chodziło o to, by rowerzyści ocenili, czy przygotowany projekt jest zadawalający. Sam projekt wydaje się bardzo dobry. Zakłada utwardzenie asfaltem dwóch stron szutrowej drogi wzdłuż obwodnicy od ulicy Ogińskiego, aż do węzła na Grabarowie. Tam będzie zakończona praca, bo będzie tam budowana obwodnica, a przy niej droga rowerowa, która będzie się łączyć w całość – mówi Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Rowerowego w Jeleniej Górze.

Pojawił się tylko jeden problem od strony krzyża milenijnego, bo droga rowerowa kończy się tam w nieciekawym miejscu, ale wynika to z kwestii własności gruntu. Jeśli uda się to rozstrzygnąć, droga ma zostać pociągnięta, aż do byłego basenu wojskowego. – Jedyną moją sugestią było połączenie – przejazd przez ulicę Ogińskiego. Teraz będę przyglądał się samej realizacji, do czego też zachęcam innych mieszkańców. To są nasze pieniądze, a droga będzie służyła właśnie nam, jak dopilnujemy, tak będziemy mieli – dodaje Z. Leszek.

W ramach prac zostanie wykonana podbudowa, dwuwarstwowa nawierzchnia, pojawią się betonowe obrzeża, przepusty, wyprofilowane zostaną przydrożne rowy, a w czterech punktach staną „wandaloodporne” ławeczki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Wykonawca zapewnia, że prace rozpoczną się już niebawem. Oficjalny termin oddania drogi do użytku planowany jest na październik br. Koszt budowy po cenie podanej przez wykonawcę w ofercie przetargowej to 1 mln 855 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane unijnymi pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group