Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7835
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobra lekcja

Piątek, 7 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:44
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Młodzi jeleniogórzanie pokazali rówieśnikom z Niemiec, dlaczego ich miasto jest zachwycające

Obcego języka najlepiej uczyć się w praktyce – mówią uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. Goszczą oni w swoich domach rówieśników z Bad Gandersheim w Niemczech. W listopadzie pojadą z rewizytą.
Uczniowie z Jeleniej Góry opowiadali wczoraj swoim rówieśnikom, podczas wycieczki, o największych zabytkach naszego miasta. – Przygotowywałem się pół roku – przyznaje Jakub Szpak z klasy IIIa, który opowiadał
o Bramie Wojanowskiej. – Pracy było sporo.

– Długo musieliśmy przekonywać rodziców i samych uczniów, by zechcieli przyjechać do Polski – przyznaje Bjorn Flugge, opiekun grupy i nauczyciel w niemieckim gimnazjum. – Propozycja wyjazdu została przyjęta dopiero w trzecim głosowaniu na spotkaniu z rodzicami.
– Tutaj jest pięknie, a Polacy bardzo mili – przyznaje Johanna Knatle, gimnazjalistka która od początku bardzo chciała przyjechać do Jeleniej Góry.– Smakuje mi jedzenie. Nie ma też bariery językowej.

Wyjazd był możliwy dzięki Polsko-Niemieckiej Wymianie Młodzieży. Niemieccy uczniowie zostaną w Jeleniej Górze do soboty. Mieli już lekcję geografii z rówieśnikami z Polski. Czeka ich m.in. wycieczka na zamek Chojnik, wejście na Śnieżkę a także ognisko oraz dyskoteka. W przyszłym miesiącu jeleniogórzanie pojadą z rewizytą do Niemiec. – Już nie możemy się doczekać – przyznają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group