Jelenia Góra: Dobra forma jeleniogórskich pływaków

Wtorek, 6 listopada 2007, 16:56
Aktualizacja: 16:59
Autor: Łukasz Stawski
Zawodnicy klubu pływackiego Jedenastka Jelenia Góra z dobrej strony zaprezentowali się w kolejnych zawodach z prestiżowego cyklu Podczas Grand Prix w Poznaniu

Niemal tradycyjnie najlepiej spośród jeleniogórskich pływaków wypadła Kamila Włostowska , która chociaż nie osiągnęła jeszcze swoich rekordów życiowych we wszystkich stylach to na dystansie 100m stylem zmiennym była czwarta po zaciętej walce. Trzecia Karolina Mazurek miała 1;06,59 , Kamila 1;06,72, a piąta Paulina Barzycka 1;06,81. Na 50 m stylem dow. Kamila zajęła trzecie miejsce (0;26,20), a na 100 dow. była szósta ( 0;58,60). Karina Włostowska, zajęła 10 miejsce na dys. 100dow ( 1;00,10).

Maciej Wołodźko po raz kolejny poprawił swoje rekordy życiowe na dys. 50, 100 i 200 dow. i 50 i 100 mot. ( 1;01, 67 bardzo dobry wynik) o kilka sekund. Również Karolina Lewińska uzyskała dobre rezultaty w konkurencji 100 m klas. ( 1;14,95 ) i na 100 m zmiennym (1;10, 01). Pozostali zawodnicy Kamil Fronia na 100 m dow. ( 0;57,77) i na 50 m dow. ( 0;26,24) i Magda Zator na 50 m mot. ( 0;32,42) poprawili swoje rekordy życiowe.

Zawodnicy szykują się już do następnych startów tym razem w Gorzowie Wielkopolskim na Grand Prix Polski 17–18.11.

Młodsi zawodnicy jeleniogórskiego klubu wzięli udział w zawodach w czeskim Nachodzie „ 8 rocnik Pohar Jirskova Kraje a Podkarkonosi". W zawodach uczestniczyło 140 zawodników z Czech i Polski, z miast przygranicznych. Większość zawodników uzyskała rekordy życiowe, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Magda Rokicka (rocznik 93–94) wygrała na 50 m grzbietem oraz była czwarta na 100 m kraulem. Maciej Brylewski (rocznik 97) stanął na najniższym stopniu podium na 50 m żabką oraz był ósmy na 50 m grzbietem.

Joanna Drozd (roczniki 95–96) zajęła szóstą lokatę na 50 m grzbietem, ósmą na 100 m kraulem i dziesiątą na 50 m żabką, Anna Biarda (rocznik 97) była siódma na 50 m grzbietem i ósma na 50 m żabką, zaś Anna Graś ósma na 50 m. żabką i 50 m grzbietem (roczniki 99 i młodsi)