Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6702
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do Warszawy bez „Karkonoszy”

Środa, 29 lipca 2009, 7:30
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2009, 7:44
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Do Warszawy bez „Karkonoszy”
Ekspres "Pogórze" przed Starą Kamienicą. Tłoku w pociągu nie ma.
Fot. TEJO
Połączenie kolejowe Jelenia Góra – Warszawa najprawdopodobniej zostanie zlikwidowane. Takie są plany przewoźnika, który pracuje nad nowym rozkładem jazdy, który ma obowiązywać od września.

PKP Intercity nie podjęło jeszcze w tej sprawie decyzji. Obecnie pracownicy przeprowadzają analizę rentowności tego połączenia. Jeżeli czarny scenariusz się spełni do stolicy będzie można dojechać pociągiem, ale z przesiadkami.

Okazuje się bowiem, że właśnie fatalny stan infrastruktury linii kolejowych na odcinku Jelenia Góra – Wrocław, powoduje, że jazda na tej trasie jest znacznie wydłużona i wiele osób wybiera inny środek komunikacji, aby szybciej i pewniej dostać się do stolicy kraju. Bezpośredni dojazd z Jeleniej Góry nocnym pociągiem zajmuje 8-10 godzin. Czas ten można skrócić o około dwie godziny wybierając połączenie z przesiadką we Wrocławiu, ale do stolicy Dolnego Śląska trzeba najpierw dojechać autobusem

„Karkonosze” to nie jedyny pociąg pospieszny z Jeleniej Góry do Warszawy. Obecnie jeździ także do stolicy weekendowy pociąg ekspresowy „Pogórze”, jest także dzienny pospieszny „Sudety”. Nie wiadomo jeszcze, czy przewoźnik zamierza zlikwidować wszystkie połączenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group