Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8887
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Do parku narodowego z psami czy bez?

Piątek, 19 lipca 2019, 7:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Do parku narodowego z psami czy bez?
Fot. Przemek Kaczałko
Władze Karkonoskiego Parku Narodowego zezwalają na spacery z psami, jednak właściciele czworonogów powinni pamiętać, że nie jest to przyzwolenie dane raz na zawsze... To od ich postępowania zależy, czy zostanie ono utrzymane, czy zamieni się w zakaz!

W ciągu trzech miesięcy na teren Karkonoskiego Parku Narodowego (od strony polskiej) wprowadzono ok. 2500 psów - można szacować, że drugie tyle od strony czeskiej. To świadczy o dużej popularności spacerów z pupilami, ale jednocześnie o zagrożeniach.

To bardzo duża liczba i trochę nas zaskoczyła. Jesteśmy jednym z nielicznych parków narodowych, a szczególnie górskich - gdzie można wprowadzać psy. Nasz apel do turystów jest nieustannie jeden - jeśli zabieramy swojego czworonoga, to musi być na smyczy i w kagańcu! - podkreślił Andrzej Raj, dyrektor KPN.

Jeśli turyści nie będą tego przestrzegać, nie będę się wahał podjąć decyzję o zamknięciu parku narodowego dla psów - ostrzega dyrektor.

Władze parku tłumaczą, że od kilku lat sytuacja w KPN się zmieniła, bowiem wrócił ryś i wilki.

Tylko i wyłącznie dyscyplina osób, które wprowadzają czworonogi będzie gwarantowała utrzymanie takiej decyzji, ale niestety mamy bardzo dużo sygnałów od strażników, że muszą interweniować, aby psy były prowadzone na smyczy - dodał A. Raj.

Turyści zazwyczaj tłumaczą, że ich pies jest łagodny, spokojny, ale władze parku przypominają również, że wielu ludzi zwyczajnie boi się psów.

Mamy skargi od turystów, że przyjechali do parku, wykupili bilet i są stresowani biegającymi psami - dodał dyrektor, który zapowiada, że po sezonie wakacyjnym zostanie dokonana ocena i wówczas podejmie decyzję czy utrzymać zezwolenie na spacer z psami, czy zakazać wstępu z czworonogami.

Twoja reakcja na artykuł?

29
51%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
4
7%
Smuci
15
26%
Złości
7
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group