Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4401
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do końca roku „M” za 1 procent. Nie wszystko na sprzedaż

Wtorek, 22 listopada 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Trwa przyjmowanie wniosków o kupno lokali mieszkalnych przez najemców, którzy spieszą się, by przed końcem roku złożyć komplet dokumentów, jakie umożliwią sprzedaż lokali na ich rzecz, nawet w późniejszym okresie. – Czy wszystkie mieszkania można kupić?

- Niemal wszystkie –powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Ustawa dokładnie określa, jakie mieszkania nie mogą być sprzedane, ale takich jest relatywnie niewiele. Nie mogą być przedmiotem sprzedaży mieszkania socjalne, nawet jeśli znajdują się w domach komunalnych, w których można kupić lokalne mieszkalne.

Nie można też kupić „lokali niesamodzielnych”. W myśl przepisów ustawy za takie uznaje się mieszkania, w których kuchnia znajduje się po jednej stronie ogólnodostępnego korytarza, a pokoje – po drugiej, albo też lokal nie ma przypisanej wyłącznie sobie toalety, tylko sanitariaty znajdują się w korytarzu i są dostępne dla niejednej rodziny. Mieszkań o tak niskim standardzie jest niewiele, niemniej takie jeszcze w zasobach istnieją.

Wyłączone ze sprzedaży są też mieszkania w domach, które z różnych powodów będą wyburzone, albo są w złym stanie technicznym, albo też z planów wynika, że posadowiono je w pasie drogi, planowanej do budowy. Niemniej jednak znakomitą większość lokatorzy mogą wciąż przejąć, a do końca roku 2011 może to nastąpić na wyjątkowo preferencyjnych warunkach.

Przypomnijmy, że – aby kupić mieszkanie za jeden procent wartości – do końca roku trzeba zadeklarować taką wolę, a rozliczyć się później.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group